Навігація

 

Розвиток туризму та рекреації в гірській лісовій місцевості

Зважаючи на те, що зараз відпочинок на території Південного Сходу та Криму втрачає прихильників, Буковина має всі шанси стати новим популярним туристичним центром. Свій внесок у розвиток туризму та рекреації роблять лісогосподарські підприємства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Наразі лісгоспи вивчають це питання, розробляють туристичні маршрути та фірштеги (стежки), розвивають інфраструктуру.

Головні завдання, які зобов’язані виконувати лісівники, – це вирощувати ліс і заготовляти деревину. Проте, лісгоспи активно займатимуться побічним лісокористуванням, ефективно використовуючи недеревний потенціал державного лісового фонду. Розвиток туризму і рекреації стане ще одним джерелом надходження коштів для лісогосподарських підприємств, сприятиме створенню додаткових робочих місць, збільшенню суми коштів, сплачених до місцевих бюджетів.

Туризм та рекреація у держлісфонді ДП «Берегометське ЛМГ»

Лісогосподарські підприємства області мають широкий потенціал для розвитку туризму. На базі лісництв можна організовувати відпочинок упродовж усього календарного року. Активну роботу у цьому напрямі вже розпочало ДП «Берегометське лісомисливське господарство». Наразі цей лісгосп може прийняти 54 відпочивальників. Їм пропонують такі послуги: проживання, харчування, екскурсії за визначеним маршрутом, відвідування рекреаційних містечок і музеїв, проведення майстер-класів, купання у водоспадах, рибальство та полювання у спеціально відведених для цього місцях. За попередньо укладеними угодами з власниками приватних садиб підприємство реалізовуватиме квитки на туристичні фірштеги.

ДП «Берегометське ЛМГ» вже отримало перші грошові надходження до свого бюджету від розвитку туризму та рекреації. Станом на жовтень 2014 року на базі ДП «БЛМГ» було організовано дводенний відпочинок для 19-ти осіб та одноденний - для 12-ти. Паралельно ведуться перемовини з туристичними операторами Чернівецької області та Києва з метою організації для бажаючих святкування зимових свят в лісових угіддях Вижниччини.

У програму розвитку туристичної галузі в гірській лісовій місцевості на базі ДП «Берегометське ЛМГ» включено також реабілітацію військових, які повертаються із зони Антитерористичної операції. В оздоровчий тур входить, зокрема, комплекс базових медичних послуг та робота психологів згідно з корекційними програмами.

Упродовж вересня та жовтня 2014 року було оздоровлено 22 військових, троє з яких приїхали з сім’ями. 5-7 листопада відбувся третій тур реабілітації 12 учасників АТО. Свою підтримку надали волонтерське об’єднання «Буковина – Українському війську» та координатор Міжнародного руху «Еко-Культура» Ольга Скобеєва.

 

Туризм та рекреація на базі ДП «Путильське ЛГ» та ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Розвивати новий напрям готові також Путильський та Сторожинецький лісгоспи. Перспективним для «зеленого» туризму є Селятинське лісництво ДП «Путильське ЛГ», яке має вдале розташування, еколого-просвітницький центр із вольєром для утримання диких тварин та архітектурно привабливу контору лісництва. Уже зараз окремі лісництва Путильського лісгоспу мають можливість надавати послуги відпочивальникам. Приймати туристів у Красноїльському та Банилівському лісництвах також може Сторожинецький лісгосп. У Верхньопетрівецькому лісництві є потужне вольєрне господарство, а лісовими дорогами Сторожинецького лісництва проводять авторалі.

 

Туристичний маршрут лісовими масивами Вижниччини та Путильщини

На базі ДП «Берегометське ЛМГ» та ДП «Путильське ЛГ» розроблено перший туристичний маршрут, який сполучає Вижницький і Путильський райони. Подолати його можна за 3-5 днів пішки, гірськими велосипедами, квадроциклами або власним автомобільним транспортом. Шлях включає кілька локацій-зупинок для харчування і ночівлі, огляду красивих краєвидів та цікавих пам’яток природи. Тут же можна буде взяти участь у майстер-класах з гончарства, писанкарства, бондарства, навчитися закривати варення, вишивати, грати на автентичних музичних інструментах.

Туристичний маршрут розпочинається в урочищі Майдан с. Мигово Вижницького району, де розташована комфортна мисливська база ДП «Берегометське ЛМГ». Наступним пунктом є рекреаційне містечко «Лісовичок» з магазином екопродукції та альтанками (на в’їзді в смт. Берегомет Вижницького району). У мальовничому урочищі Козишино Лопушнянського лісництва розташовано приватне форелеве господарство, а на вершині – мисливський будиночок лісгоспу. В урочищі Борсуки (Гірсько-Кутське лісництво) розбудовується рекреаційна зона «Водограй», де можна купатися у гірському водоспаді. Наступними пунктами поїздки є перевал Шурдин та гора Мегура (її висота - 1313 м над рівнем моря). Звідси розпочинається держлісфонд Путильського лісгоспу, а саме Селятинського лісництва. Тут невдовзі буде збудована нова рекреаційна зона із гуцульською «Пи́церією». А зараз на території лісництва можна оглянути потужний еколого-просвітницький центр із вольєром для утримання диких тварин.

Відпочинок на базі державних лісогосподарських підприємств – це бюджетний аналог відпочинку в приватному секторі, який підходить різним категоріям відпочивальників

Матеріал підготовано за сприяння
заступника директора з благоустрою рекреації, туризму та комунікацій
ДП «Берегометське ЛМГ»
Тетяни Тирон