Навігація

 

16.06.2017

Науково-практичний семінар

Днями на базі Державного підприємства «Берегометське лісомисливське господарство» відбувся дводенний науково-практичний семінар на тему «Наукові засади раціонального використання, збереження і відтворення лісів та мисливського фонду в системі антикризового управління і відтворення економіки регіону».

Організаторами такого наукового заходу виступили Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ (кафедра обліку та оподаткування) і берегометські лісівники.

Питання для обговорення, які виносились на семінар, досить актуальні і важливі, як для науки, так і для виробництва. Викладачам інституту було цікаво побачити на практиці дію фінансово-економічних процесів, які вливають на розвиток територій, в даному випадку Вижницького району та області в цілому. Тим більше, що про лісову галузь сьогодні не говорить тільки лінивий. То з допомогою науковців, лісівники доводять, що працювати в лісомисливському господарстві – це відповідально і почесно. Виступи фахівців підприємства приємно вразили представників інституту.

Привітав учасників зібрання головний лісничий Іван Акришора, який дав коротку характеристику роботи лісмисливгоспу і побажав викладачам плідної і успішної праці. Завідуюча кафедри обліку та аудиту Світлана Лучик познайомила присутніх з викладацьким складом, якість якого приємно здивувала лісівників, бо це були професори, доценти, кандидати наук, старші викладачі економічних наук. Висловила надію на майбутню співпрацю і дружні стосунки між науковцями і лісівниками.

Далі інженер з лісових культур Борис Баран розкрив питання лісозбереження, лісовідновлення як складової економічної та екологічної безпеки України та її регіонів. Борис іванович докладно розповів про лісові насадження, систему природного поновлення лісів, окреслив пріоритетні напрямки розвитку лісового господарства та проблеми всихання ялин на території лісових угідь ДП «Берегометське ЛМГ».

Про основні напрями використання лісових ресурсів, оцінку, облік, контроль, ефективність ведення лісового господарства в контексті вирішення правових та соціально-економічних проблем познайомила викладачів головний економіст Любов Гаврада. Також Любов Василівна підняла ряд важливих питань, які конче необхідно вирішувати на законодавчому рівні. Держава повинна була б дбати про свої підприємства, створювати економічно-вигідні умови для стабільної роботи та розвитку, адже це – головне джерело наповнювання бюджетів всіх рівнів, це стратегія успіху країни.

Питання обчислення та встановлення розміру обов’язкових платежів за користування лісовими ресурсами висвітлила головний бухгалтер Ольга Георгійчук. Завдяки умілому підходу до організації роботи фінансовий стан підприємства один з кращих на Буковині, а можливо і в Україні. Адже вчасно виплачується заробітна плата, податки, закуповується техніка, верстати та багато іншого. Ольга Іванівна повідомила про систему роботи централізованої бухгалтерії та кількість бухгалтерів по всьому лісмисливгоспу, запевняючи гостей, що бухгалтерська служба на своєму місці.

Головний мисливствознавець Андрій Марчук охарактеризував основні проблеми охорони мисливського фонду та здійснення заходів щодо запобігання браконьєрству.

Про колективний договір, пільги, матеріальні допомоги та соціальний захист працівників підприємства повідомив голова профкому Василь Бужора. Адже найдорожчим багатством господарства є люди – працівники, яких найбільше серед всіх лісових господарств країни – 654 особи. Це цілі династії, це справжні фахівці і професіонали своєї справи.

Викладачів КНТУ було ознайомлено з новим напрямком діяльності – розвитком лісового гірського туризму. Крім демонстрації кінофільму та презентації цього напрямку роботи, викладачі пройшли самі лісовими фірштегами (стежками), відвідали Будиночки лісника та рекреаційні місця відпочинку.

До вподоби учасникам семінару стала екскурсія у музей Вижницького коледжу прикладного мистецтва та форелеве господарство «Ішхан» в с.Банилів, за що ми щиро вдячні керівникам, які люб’язно погодились на зустріч з викладачами КНТУ.

Співпраця налагоджена. Попереду багато цікавих проектів. Головне на що хочеться наголосити – це на те, що лісівники відкриті для всіх. Ми раді поділитися досвідом роботи, продемонструвати свої потужності, розповісти про ліс і, звичайно, прийняти на відпочинок.

Тетяна Тирон

АРХІВ НОВИН