Навігація

 

30.05.2017

Путильський лісгосп висадив 200 гектарів молодого лісу

(Стаття надрукована в газеті «Карпати» 21 травня 2017 року) Директор ДП «Путильський лісгосп» Петро ФРЕЙ задоволений результатами клопіткої, але плідної роботи колег. Щороку працівники з багаторічним досвідом висаджують молодий ліс, таким чином примножуючи багатства краю і підтримуючи баланс рубок-насаджень.

Головний лісничий ДП «Путильський лісгосп» Михайло ЮРБАШ відмітив, що цього року успішно посадили 200 гектарів молодого лісу. А ще провели доповнення лісокультур на такій же території.

- Особливу увагу звертали на введення порід, яких не вистачає, таким чином озеленили сорок гектарів, - розповідає він, - а на посадку лісу витратили мільйон гривень. Щорічній лісокультурній кампанії передує постійна осіння заготівля насіння. На шишкосушарці Селятинського лісництва ми переробили шишки і отримали 150 кілограмів насіння. П’ятдесят із них висіяли у розсадниках, що знаходяться при восьми лісництвах.

Висаджуємо в основному традиційні для нашого регіону хвойну ялину, ялицю, а також бук. А в розсаднику Яблуницького лісництва посадили п’ять гектарів декоративної ялини колючої (форма голуба). Доброю альтернативою є інтродуценти – дугласія Мензиса та модрина європейська. Зараз працюємо над їхнім вирощуванням та пристосуванням у гірських умовах.

Десять років тому Державне агентство лісових ресурсів України започаткувало акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Орієнтована вона на те, щоб привернути увагу школярів та молоді до важливості відтворення лісів. Цього року працівники лісгоспу озеленили в Путилі центральну алею, приурочену подвигам чорнобильців.

Оскільки ДП «Путильський лісгосп» виступає не тільки організатором акції, а й бере безпосередню участь у ній, то працівники за рахунок підприємства роздали садивний матеріал культурним та освітнім закладам району. Триста п’ятдесят саджанців ялівця, туї, сосни, самшита, гібіскуса та каштана стануть окрасою району. А вже висаджуючи деревця на подвір’ях, дорослі й діти оцінили вагомість озеленення та облагородження територій.

Незважаючи на те, що цьогорічна посадка закінчилася, лісівники постійно у праці та клопотах – проводять технічне приймання лісових культур, з червня по вересень доглядають за лісовими культурами до п’яти років. Нині вони проводять рубки догляду на 400 гектарах лісу (освітлення й прочищення). Здоровий ліс – це не тільки лісові насадження, а й професійний догляд за ними, адже це є життєвим кредом лісівників.

Людмила ФЕДЮК.

АРХІВ НОВИН