Навігація

 

22.05.2017

Сторожинецький лісгосп у співпраці з науковцями Чернівецького національного університету проводить моніторинг, охорону та відтворення рідкісних рослин

На базі Красноїльського лісництва відбувся перший в країні науково-практичний семінар-навчання помічників лісничих ДП «Сторожинецький лісгосп» з питань моніторингу за рідкісними та зникаючими видами рослин.

Провели його для лісівників співробітники кафедри ботаніки лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету – завідувач кафедри, доктор біологічних наук професор Ілля Чорней, кандидат біологічних наук, доцент Василь Буджак, а також асистенти кафедри Алла Токарюк та Вадим Яковишин, кандидат сільськогосподарських наук. Вадим Михайлович ще й працює в Сторожинецькому лісгоспі інженером з лісових культур.

Мета семінару – навчити працівників лісового господарства Сторожинеччини методикам спостереження за станом лісового біорізноманіття. Необхідність мати такі знання та уміти застосовувати їх у повсякденній роботі є вимогою світових критеріїв лісового управляння. Ці критерії визначають, зокрема, практику правильного управління лісовими ресурсами, включаючи принцип їх невиснажливого використання та збереження рідкісних видів фауни і флори.

У 2013 році Сторожинецький лісгосп отримав міжнародний сертифікат FSC з лісоуправління, який підтверджує, що державне підприємство веде господарську діяльність відповідно до світових стандартів. Процес сертифікації є безперервним та передбачає щорічне проведення перевірок представниками міжнародної аудиторської компанії. Так само безперервним є покращення роботи лісівників, наголошують у лісгоспі.

- Ми постійно прагнемо удосконалювати свою діяльність, – каже директор Сторожинецького лісгоспу Ігор Беленчук. – Для цього запроваджуємо співробітництво з науковцями Чернівецького національного університету, які навчать нас сучасним методикам моніторингу за рідкісними та зникаючими видами рослин. Адже серед основних завдань лісівників – охороняти, відтворювати лісові насадження у відповідності до їх природного екотипу.

Учасники семінару набували досвід та удосконалювали знання на території лісового заказника загальнодержавного значення «Лунківський», що у Красноїльському лісництві.

Науковці розповіли лісівникам як знаходити, фіксувати чисельність рослинних популяцій, занесених до Червоної та Зеленої книг України.

- Лісгоспи Буковини піклуються про збереження і розвиток унікальних природних комплексів у державному лісфонді. Місця зростання червонокнижних, загалом рідкісних дерев, квітів нанесені на картографічні матеріали кожного лісництва і мають охоронні приписи. На їх території обмежено, а подекуди цілковитою заборонено ведення господарської діяльності, – зазначає в. о. начальника Чернівецького обласного управління лісового господарства Роман Череватий. –– Розпочату у Сторожинецькому лісгоспі співпрацю з науковцями Чернівецького національного університету маємо наміри поширити на всі лісогосподарські підприємства області.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

АРХІВ НОВИН