Навігація

 

17.05.2017

У Сторожинецькому лісгоспі піклуються про безпечні умови праці на кожному робочому місці

«При організації виробничих процесів вважаємо головним завданням гарантувати нашим працівникам безпечні умови роботи, запобігти нещасним випадкам і профзахворюванням, як того вимагає Конституція України та інші закони держави», – наголошує директор ДП «Сторожинецький лісгосп» Ігор Беленчук.

Відсоток витрат на охорону праці на підприємстві до фонду оплати праці у 2016 році був одним з найбільших в країні і становив 3,53% (2064 грн на одного працюючого) при нормативних вимогах базового показника не менше 0,5%. У лісгоспі впроваджена система управління охороною праці та ризиками, яка є невід’ємною частиною загальної системи управління підприємством. Служба охорони праці підпорядкована напряму директору.

Проводяться обов’язкові інструктажі, курсові заняття з працівниками, задіяними на роботах підвищеної небезпеки: вальниками лісу, кранівниками, стропальниками, верстатниками. Відповідне навчання проходять спеціалісти з безпечного переміщення вантажів, інженерно-технічний персонал. Щотижня служба охорони праці лісгоспу розглядає з керівниками структурних підрозділів – начальниками цехів, лісничими – виявлені під час перевірок порушення та ухвалює заходи з їх усунення та недопущення в майбутньому. Щомісяця на нараді у директора аналізується стан виробничої безпеки в цілому по лісгоспу.

«Ми – державне підприємство, а тому повинні бути прикладом для усіх інших підприємств лісової та деревопереробної галузей», – підкреслює Ігор Беленчук.

Наголосимо, що лісгосп отримав дозволи на виконання робіт та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки за всіма видами виробничої діяльності.

Ремонтний персонал підтримує в належному технічному стані деревообробне обладнання в цехах переробки. А з початку травня цього року проведено реорганізацію підприємства – створено окрему дільницю з ремонту і обслуговування техніки та обладнання.

Свій внесок у забезпечення належного рівня охорони праці робить і профспілковий актив Сторожинецького лісгоспу. «Працюємо в складних умовах, зі складною технікою. Всього передбачити неможливо. Трапляються і виробничі трагедії. Наш трудовий колектив вшановує пам'ять працівників, які загинули на виробництва. Підтримуємо їх родини, допомагаємо їх дітям. Турбуємося про інвалідів праці», – розповідає голова профспілкового комітету лісгоспу Василь Самушко…

На виконання рішення нещодавньої колегії Чернівецького ОУЛМГ, у Сторожинецькому лісгоспі проводитимуть заходи з підвищення кваліфікації працівників, посилять контроль безпеки на нижньоскладських роботах, при лісозаготівлі та експлуатації спецтехніки.

Нагадаємо, що на колегії в. о. начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий вручив грамоти облуправління посадовим особам лісгоспів за належне виконання ними обов’язків щодо охорони праці.

Серед нагороджених – працівники Сторожинецького лісгоспу Микола Костюк, лісничий Верхньопетрівецького лісництва, та Борис Токарюк, лісничий Чудейського лісництва.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

АРХІВ НОВИН