Навігація

 

12.05.2017

У першому кварталі лісгоспи краю виділили на охорону праці 2,73 млн грн

На базі Банилівського лісництва ДП «Сторожинецький лісгосп» відбулася виїзна колегія Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

На порядку денному були питання додержання держлісгоспами нормативно-правових вимог при реалізації лісоматеріалів, забезпечення пожежної безпеки в лісах області. Особливу увагу звернули на стан охорони праці та запобігання виробничому травматизму.

Наголошувалось, що за специфікою своєї діяльності лісова галузь має один з найвищих ступенів виробничих ризиків. Тому обласні лісогосподарські підприємства приділяють значну вагу створенню безпечних умов на кожному робочому місці, виділяють суттєві кошти на придбання засобів індивідуального захисту працівників.

Так, на охорону праці у першому кварталі цього року лісгоспами Буковини витрачено 2,73 млн грн (920 грн на одного працюючого). Від фонду оплати праці це становить 1,6% (при нормативних вимогах базового показника не менше 0,5%). У ДП «Сторожинецький лісгосп» відсоток витрат на охорону праці до фонду оплати праці у 2016 році був одним з найбільших в країні і становив 3,53% (2064 грн на одного працюючого).

Разом з тим працівники служби охорони праці Чернівецького обласного управління лісового господарства з початку року виявили на підпорядкованих управлінню підприємствах 754 порушень відповідних нормативних актів, притягнули до дисциплінарної відповідальності 13 посадовців. Майже всі недоліки вже усунуті.

«За кожним вчасно виявленим і виправленим недоліком в системі безпеки виробництва – чиєсь врятоване здоров’я і навіть життя», – зазначив головний спеціаліст сектору технічної політики та використання лісових ресурсів ЧОУЛМГ Анатолій Головатий.

«При організації виробничих процесів вважаємо головним завданням гарантувати нашим працівникам безпечні умови роботи, запобігти нещасним випадкам і профзахворюванням», – наголошували у своїх доповідях директора державних лісогосподарських підприємств Буковини.

З питань охорони праці колегія, зокрема, зобов’язала керівництво лісгоспів виконати ухвалені плани підвищення кваліфікації працівників, а також посилити контроль безпеки на нижньоскладських роботах, при лісозаготівлі та експлуатації спецтехніки.

В.о. начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий вручив грамоти облуправління посадовим особам лісгоспів за належне виконання ними обов’язків щодо охорони праці.

Серед нагороджених Євген Бранашко (Хотинський лісгосп), Василь Гаврилюк (Кіцманський держаспелісгосп АПК), Ігор Горин (Глибоцький держспецлісгосп АПК), Віталій Дванилюк (Сторожинецькйи держспецлісгосп АПК), Анатолій Кірик, Олександр Малишевський (Чернівецький лісгосп), Микола Костюк, Борис Токарюк (Сторожинецький лісгосп), Василь Слижук (Путильський лісгосп), Олександо Чобан, Валентин Штефанко (Сокирянський лісгосп), Аркадій Юрчишин (Карпатський держспецлісгосп).

Анатолій Семенко, провідний інженер з охорони праці ДП «Хотинський лісгосп», отримав подяку від Державної агенції лісових ресурсів за багаторічну сумлінну працю в галузі, особистий внесок у забезпечення дотримання правил технічної безпеки.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

АРХІВ НОВИН