Навігація

 

13.03.2017

Держлісгоспи Буковини перерахували торік 188,9 мільйонів грн до державних фондів і бюджетів усіх рівнів

На підсумковому засіданні колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства обговорено результати господарсько-фінансової діяльності галузевих підприємств краю за 2016 рік, а також визначено пріоритети подальшої роботи.

У своїй доповіді в. о. начальника ЧОУЛМГ Роман Череватий зазначив, що упродовж минулорічної лісокультурної кампанії лісгоспи Буковини виконали усі планові завдання. Зокрема відтворено ліси на 2193 гектарах, вирощено 5,2 мільйони стандартних сіянців лісоутворюючих порід.

- Використання лісосировинних ресурсів області здійснюємо на основі науково обґрунтованих норм безперервного невиснажливого лісокористування на тривалу перспективу, – наголосив Роман Череватий.

Торік лісосічний фонд головного користування освоєно в обсязі 427,6 тисяч кубічних метрів, що становить 92% від виділеного ліміту. Високу якість і продуктивність буковинських лісів забезпечують рубки їх формування, оздоровлення і догляду, а також вчасно і грамотно проведені санітарні рубки. На площах суцільних санітарних рубок здійснюється вчасне лісовідновлення відповідно до корінного типу лісу.

За 2016 рік збудовано 10 км нових та відремонтовано 96,7 км лісових доріг. Значна частина з них виконують важливі соціальні функції, слугують розвитку в області туризму та рекреації. Власні дорожні інвестиції лісогосподарських підприємств склали 12,1 млн гривень.

Загалом по управлінню сума власних коштів, спрямованих на модернізацію та реконструкцію виробничих потужностей, склала 22,6 мільйони грн.

Враховуючи мораторій на вивезення за кордон лісоматеріалів необроблених, лісгоспи області експортували в необробленому виді тільки дров’яну деревину – 65,4 тис. метрів кубічних. Причому обсяги експорту дров щороку зменшуються. Натомість 12 цехів переробки деревини суттєво збільшили випуск товарної продукції, залучивши в переробку 105,6 тис кубометрів лісоматеріалів, серед яких переважно низькосортний пиловник та дрова технічні, що мають низький попит на внутрішньому ринку.

Рентабельність лісозаготівельних робіт склала 8,6%. Рентабельність переробки – 5,9%. Це один з найвищих показників серед виробничих підприємств області. Путильський лісгосп взагалі продемонстрував рентабельність деревопереробки у 12,3%, завдяки проведеній модернізації виробництва.

Загалом держлісгоспи Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства торік виробили продукції на 572,2 мільйони грн, що становить 112% від показника 2015 року. Найвищі теми її реалізації в ДП «Сокирянське ЛГ» та в Заставнівському держспецлісгоспі АПК.

У 2016 році держлісгоспи Буковини перерахували 188,9 мільйонів грн до державних фондів і бюджетів усіх рівнів.

- Наші основні завдання – надалі забезпечити дієву охорону лісових ресурсів краю, нарощувати виробничі потужності, а з ними – відрахування до державного і місцевих бюджетів, забезпечити лісосировиною вітчизняних товаровиробників, населення, соціальні установи, а також зберегти трудові колективи, завдяки яким лісогосподарська галузь Буковини в нелегких економічних умовах і за відсутності бюджетного фінансування демонструє розвиток і високі показники, – зазначив керівник ЧОУЛМГ Роман Череватий.

Присутні на колегії представники Чернівецької обласної державної адміністрації Ігор Богатирець – заступник голови ОДА та Микола Білоконь – в. о. начальника управління екології та природних ресурсів, відзначивши винятково важливу роль лісогосподарських підприємств та їх значний внесок у соціально-економічний розвиток Чернівецької області, нагородили трудові колективи грамотами за активну підтримку обласного етнографічного фестивалю «Буковинська Маланка».

Прес-служба ЧОУЛМГ

АРХІВ НОВИН