Навігація

 

06.03.2017

В Сторожинецькому лісгоспі розпочинають весняну лісокультурну кампанію

На її проведення державне лісогосподарське підприємство спрямовує більше 0,6 мільйона гривень власних надходжень. Лісокультурними заходами сторожинецькі лісівники охоплять 1,24 тисячі гектарів лісового фонду. Це один з найбільших показників в країні. Зокрема передбачено догляд за молодими лісами, створеними спеціалістами лісгоспу у попередніх роках, сприяння природному поновленню лісу, а також заліснення 48 гектарів. В гірських лісах висаджують більше буку звичайного і ялиці білої. В рівнинних – дубові діброви, для яких на Сторожинеччині гарні природні умови. Саджанці – свої, з розсадників, які є у кожному з 10 лісництв підприємства.

- Щорічно вирощуємо в них 600 тисяч стандартних сіянців, – розповідає Вадим Яковишин, кандидат сільськогосподарських наук, інженер лісових культур Сторожинецького лісгоспу. – На площі у три гектари є родинна плантація дуба звичайного. В Петрівецькому лісництві – клонова плантація ялиці білої з плюсових дерев. Працюємо над створенням клонової плантації модрини європейської.

Науковий супровід лісокультурним заходам надають вчені Чернівецького національного університету та Українського НДІ гірського лісівництва, що у Івано-Франківську.

Загалом цього року підприємства Чернівецького обласного управління лісового господарства створять нові лісокультури на 657 гектарах державного лісфонду Буковини. Якісні саджанці основних лісоутворюючих порід надходять з 82 розсадників, що функціонують на базі держлісгоспів області.

Прес-служба ЧОУЛМГ

АРХІВ НОВИН