Навігація

 

23.02.2017

Ексклюзивне інтерв’ю із головним бухгалтером ДП «Сокирянське лісове господарство» Наталією Твердохліб

Всім відомо, що ДП «Сокирянське лісове господарство», на сьогоднішній день, є одним із найприбутковіших підприємств нашого краю. Сьогодні про успіхи Сокирянського лісгоспу розповідає головний бухгалтер підприємства Твердохліб Наталя Федорівна

– Наталіє Федорівно, розкажіть, будь-ласка, який дохід лісгосп отримав у 2016 році?

– У 2016 році державним підприємством було передбачено отримання чистого доходу в сумі 24300 тис. грн., фактично чистого доходу отримано в сумі 36392 тис. грн., виконання фінансового плану по чистому доходу склало 150%, в наслідок чого у звітному періоді ми отримали значне перевиконання основних показників фінансово-господарської діяльності підприємства.

Обсяг інших операційних доходів у звітному періоді – надходження із загального фонду бюджету для виконання планових завдань на ведення лісового і мисливського господарств по програмній класифікації видатків та кредитування державного бюджету не відбулось.

– А якою є річна сума собівартості реалізованої продукції?

– Собівартість реалізованої продукції сформовано в межах граничних обсягів витрат, а також діючих цін на товари, роботи і послуги. У відповідності до отриманого чистого доходу собівартість реалізованої продукції склала 26341 тис. грн., що складає 72%.

– Яка ситуація у 2016 році була із фондом заробітної плати? Чи були відхилення від плану і що стало причиною цього?

– Фонд оплати праці у 2016 році склав 16280 тис. грн. (143% від передбачених планом 11384 тис. грн.). Зростання відбулося через збільшення виплат заробітної плати за виконаний обсяг роботи та збільшення витратна основну і додаткову заробітну плату, виходячи із мінімальної тарифної ставки робітника І розряду 2102,50 грн. на місяць з дотриманням міжпосадових співвідношень розмірів посадових окладів, що визначені Галузевою угодою, з урахуванням виконаного позапланового обсягу робіт. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника а рік – 5847 грн., за минулий рік – 4406 грн. Станом на 1 січня2017 року недоїмки по оплаті податків до всіх рівнів бюджету та заборгованість до заробітної плати відсутня. Витратна частина по підприємству займає 45% на заробітну плату від отриманого чистого доходу.

– Наталіє Федорівно, проблемою багатьох підприємств є високий показник плинності кадрів. Як складається ситуація у Сокирянському лісгоспі?

– Основний склад працюючих – це робітники. У даному періоді середньооблікова чисельність працюючих через плинність кадрів склала – 227 штатних одиниць. По категоріях працюючих чисельність складає: директор – 1 особа, адміністративно-управлінський персонал – 58 осіб, працівники – 168 осіб.

– Що ви можете сказати на рахунок сплати податків? Яким став чистий фінансовий результат підприємства у 2016 році?

– Фінансовий результат до оподаткування склав 1046 тис. грн., передбачено планом чистий фінансовий результат в сумі 268 тис. грн., виконання плану на 778 тис. грн.. З початку року чистий фінансовий результат – 623 тис. грн., до фактичних показників минулого року, які отримано в сумі 328 тис. грн., складають 190%.

Валовий прибуток одержано в сумі 10051 тис. грн.. до чистого доходу складає 28%, виконання фінансового плану.

Сплата поточних податків та обов’язкових платежів до державного бюджету склала 6445 тис. грн. До місцевого бюджету ми сплатили 3122 тис. грн., єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 3682 тис. грн. Відрахування частини чистого прибутку до державного бюджету становило 467 тис. грн.

– Чи є фактичні інвестиції на підприємстві? Якщо так, то на що вони направлені?

– У 2016 році фактичні інвестиції на підприємстві склали 1836 тис. грн. за рахунок прибутку підприємств, були направлені на придбання основних засобів (технологічного обладнання), модернізацію та капітальний ремонт.

– Дякую за розмову!

Прес-служба ЧОУЛМГ

АРХІВ НОВИН