Навігація

 

21.02.2017

Інформація про стан охорони праці по Чернівецькому обласному управлінню ЛМГ за 2016 рік.

Працівниками служби охорони праці за 2016 рік проведено 552 обстежень з охорони праці, виявлено 2320 порушень нормативних актів з питань охорони праці із них 2267 усунені, призупинено роботу 17 обладнань, 2 пристосувань та 45 технологічних процесів, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 67 посадових особи та 14 робітників.

Згідно вимог наказу Державного комітету лісового господарства України від 24.01.2002р. № 12 "Про навчання посадових осіб галузі з питань охорони праці та пожежної безпеки" у галузевому центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації "Укрцентркадриліс" м. Боярка Київської області пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці та пожежної безпеки 21 інженерно - технічних працівників та 32 працівника в інших навчальних закладах На 2017 року заплановано направити на вище згадані курси 18 працівників підпорядкованих підприємств.

На виконання наказу Державного агентства лісових ресурсів України від 11.04.2016 року №153 “Про проведення Дня охорони праці” Чернівецьким обласним управлінням виданий наказ від 16.04.2016 року №55, яким зобов’язано всіх директорів розробити план заходів з підготовки та організувати виконання плану заходів з підготовки та проведення на підприємствах Тижня охорони праці з нагоди “Всесвітнього дня охорони праці”. Виконуючи вище згадані накази у всіх держлісгоспах проводився огляд - конкурс з охорони праці та культури виробництва до Всесвітнього дня охорони праці - 28 квітня 2016 року. В кожному лісгоспі визнано «Кращий працівник», «Кращий за професією», «Краща виробнича дільниця (бригада)», «Кращий громадський інспектор з охорони праці» які нагороджені грамотами та грошовою винагородою. У всіх лісгоспах обладнані кабінети з охорони праці та забезпечено їх функціонування. На всіх виробничих підрозділах обладнані куточки з охорони праці.

Спеціалістами сектору технічної політики та використання лісових ресурсів Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства введено в дію перелік нормативно – технічної документації з охорони праці, що має бути в наявності та діяти в структурних підрозділах підпорядкованих підприємств, а також доводиться до відома підпорядкованих підрозділів вся експрес-інформація, яка надійшла з Державного агентства лісових ресурсів України про нещасні випадки із смертельними наслідками та всі зміни та доповнення в нормативних актах в системі охорони праці.

Обласним управлінням лісового та мисливського господарства спільно із обкомом профспілки працівників лісового господарства проведено 6 засідань комісії оперативного адміністративно-громадського контролю IV рівня за станом охорони праці в лісгоспах управління. Під час перевірок було вказано на всі недоліки та порушення в системі охорони праці, надано допомогу та вказано шляхи по їх усуненню.

У всіх держлісгоспах розробляються та затверджуються комплексні заходи з охорони праці додаток до колективного договору, які виконуються згідно встановлених термінів. Працівники вчасно забезпечуються спецодягом, засобами індивідуального захисту, спецвзуттям. Постійно проводиться попередній та періодичний медичні огляди працівників, які працюють у шкідливих умовах праці. В цехах переробки деревини працівники забезпечені побутовими приміщеннями.

Лісозаготівельні бригади забезпечені обігріваючими будиночками. На всіх підпорядкованих підприємствах проводиться щорічне навчання працюючих з питань охорони праці по 40-ка годинній програмі та пожежно-технічному мінімуму по 17-ти годинній програмі; організовані добровільні пожежні дружини з якими щорічно проводиться навчання по 26-ти годинній програмі.

За 12 місяців 2016 року на підпорядкованих підприємствах обласного управління сталося 4 нещасних випадки.

Всі причини та обставини нещасних випадків були обговорені на зборах трудових колективів підприємств з метою недопущення в подальшому порушень нормативно-правових актів, розроблені дійові заходи щодо усунення причин нещасних випадків.

Прес-служба ЧОУЛМГ

АРХІВ НОВИН