Навігація

 

10.01.2017

НА БАЗІ ТУРИСТИЧНИХ РЕСУРСІВ "БЕРЕГОМЕТСЬКОГО ЛМГ" РОЗВИВАЮТЬ НАУКУ

Невід’ємною частиною нашого сьогоднішнього життя є військовий конфлікт на Сході України. Одна територія держави працює, відпочиває, веселиться, святкує… А інша – перебуває в страху, невизначеності, муках і стражданнях. Скільки молодих життів забрала ця незрозуміла війна? Скільки понівечила доль і завдала болю?.

У зв’язку із систематичним загостренням військової ситуації на території АТО та її перетворенням на «гарячу точку» день у день збільшується кількість осіб, котрі беруть безпосередню чи опосередковану участь у даному збройному конфлікті. При цьому середовище перебування військових та цивільного населення в зоні військового конфлікту негативно впливає на їх психологічний стан. Це призводить до збільшення кількості осіб, військовослужбовців та населення, у яких може бути діагностовано посттравматичний стресовий розлад. Саме такі причини стали в основі Програми оздоровчої реабілітації військових на базі ДП «Берегометське ЛМГ».

Ось уже більше двох років Берегометські лісівники гостинно приймають воїнів АТО та їх сім’ї на свої лісові угіддя на відпочинок. Кількість осіб значно зменшилася у порівнянні з минулими роками. Армія стала контрактною, добровольців поменшало, демобілізовані влаштовують своє життя на мирній території. Проте їм завжди потрібна наша турбота і увага.

Зрозуміло, що після такої важкої служби реабілітація просто необхідна. Дана Програма існує виключно за кошти підприємства і потребує державної підтримки, адже охоплені такою своєрідною реабілітацією воїни з усіх куточків України.

Для того, щоб надати ваги даному питанню та не зупинити дію так потрібного нашим військовим відпочинку, цією ідеєю захопилася студенка Чернівецького торговельно-економічного інституту Олександра Пилипець з міста Чернівці. Дівчина прочитала в інтернетвиданні інформацію і зацікавилася даною тематикою. Вона відвідувала хлопців, спілкувалася з ними, вивчала їх поведінку, тощо. Проконсультувавшись зі своїм науковим керівником, доцентом кафедри менеджменту і туризму КНТУ Гищуком Романом Миколайовичем, вирішила писати дипломну магістерську роботу на тему «Розвиток туристичного комплексу Чернівецької області для реабілітації хворих на посттравматичний стресовий розлад». 4 січня 2017 року Олександра успішно захистилася, показавши фахову презентацію, охарактеризувавши етапи теоретичних знань і практичних навиків. Особливістю було те, що Олександра Пилипець захищалася на англійській мові, чим показала неабиякі знання з іноземної та проявила цим самим свою креативність.

Головний меседж дипломної роботи полягає у наявності природно-рекреаційного потенціалу лісових угідь Берегометського лісмисливгоспу і Буковинських лісів загалом. Достатньо вигідне економіко-географічне положення Вижницького району, культурна автентична спадщина та розвиток лісового гірського туризму на лісових угіддях дають унікальні можливості для організації відпочинкової реабілітації наших військових.

Поважна комісія, головою якої є голова Чернівецької громадської організації «Буковина туристична» Віктор Скрипник, схвально віднісся до такої непростої теми і побажав Олександрі ще глибше вивчати і розвивати даний напрямок у співпраці з ДП «Берегометське ЛМГ», так як цей проект є унікальним і єдиним на Україні.

Нам безмежно приємно, що справа, яку ми розпочали для наших героїв, Достатньо вигідне економіко-географічне положення Вижницького району та знайшла своє продовження і підтвердження її важливості в роботі дуже талановитої молодої людини. Щиро бажаємо Олександрі успіхів, військовим повернутися живими і здоровими, а нам всім – миру.

Прес-служба ЧОУЛМГ

АРХІВ НОВИН