Навігація

 

21.11.2016

Завершився збір врожаю лісового насіння у ДП «Сторожинецький лісгосп».

У лісівників Сторожеинеччини завершилась гаряча пора збору врожаю, яка почалася ще наприкінці літа. Першими збирають насіння клена і ясена, що дозрівають у серпні-вересні та шишки ялиці, які вважливо зібрати до моменту їх розпадання. Ще у нас у господарстві заготовляють горішки бука лісового та жолуді дуба звичайного і червоного, у зимній період збирають шишки ялини.

Нажаль цей рік важко назвати врожайним, що пов’язано як із періодичністю рясного врожаю у лісових порід так і з метеорологічними умовами в період дозрівання насіння. В останні кілька років повторюються затяжні літні посухи, що значно впливає як на врожайність так і на якість лісового насіння. Цього року лісівники нашого краю очікували рясного врожаю бука та більшість насіння виявилась без зародка, внаслідок вищезазначених причин. Неврожайним рік був і для ялиці білої.

Незважаючи на це, силами лісової охорони та працівників підприємства вдалося суттєво перевиконати план по заготівлі та зібрати 1818 кг насіння (план 1000 кг). З них 1648 кг складають насіння дуба звичайного, 115 кг бука лісового та 55 кг клена явора. Більше половини зібраних жолудів дуба були заготовленні на постійній лісонасіннєвій ділянці у кварталі 25 виділі 10 Верхньо-Петрівецького лісництва. Відповідаючи на виклики кліматичних змін, на думку наших спеціалістів, доцільно збільшувати частку дуба звичайного у рівнинних лісах лісгоспу. Дуб формує глибоку кореневу систему, що допомагає йому добре розвиватись навіть в умовах дефіциту вологи, а деревина його по технічним якостям та по вартості перевищує інші аборигенні види.

Зібране насіння буде висіяне восени чи весною наступного року у лісових розсадниках лісгоспу. А вже з розсадників, через 2-3 роки, зміцнілі сіянці будуть використовуватись для створення лісових культур та введення невистачаючих порід на ділянках з природним поновленням.

Отже завершився перший етап у довготривалому і складному процесі вирощування лісу, бо ліс починається з насіння.

Прес-служба ЧОУЛМГ

АРХІВ НОВИН