Навігація

 

03.11.2016

Розвиток туризму

Ніщо так не відкриває очі на світ

і не розширює кругозір,

як подорожі…

Шарліз Терон

Насправді кожен з нас мріє краще жити, добре заробляти і бути здоровим. Все це і ще багато інших людських бажань, можливо, називають щастям. Людину роблять щасливою три речі: любов, цікава робота і можливість подорожувати. Проте організація подорожей – це вже ціла наука, кропітка праця і велика система заходів, спрямованих на розвиток інфраструктури тієї чи іншої адміністративної одиниці. Все це ми називаємо туризмом.

В сучасному світі туризм - це багатогранне явище, тісно пов'язане з економікою, історією, географією, архітектурою, медициною, культурою, спортом, просвітницькою діяльністю та іншими науками.

Існує багато поглядів на туризм, як на галузь господарства, так і на міжгалузевий комплекс або ринок, де туристичне підприємство з продукції різних галузей формує туристичний продукт. Адже лише один туризм включає в себе близько 42-х напрямків розвитку народного господарства країни, успіх вдосконалення яких ставить на п’єдестал туристичну галузь.

Буковина, розташована на Богом благословенній території нашої країни, а можливо і всієї землі. Вона приваблива своїми Карпатським ландшафтом: річками, озерами, чистими джерелами і водоспадами; рівнинам і гірською місцевістю; широкими полонинами і багатими лісовими угіддями, а найголовніше – своєю автентичністю, багатогранною культурою і звичаями. Тому не розвивати свій рідний туристичний продукт є великим гріхом перед Всевишнім і нашими нащадками.

Хотілося б звичайно збільшувати потік туристів, створити конкурентоспроможну розвинуту туристичну інфраструктуру, покращувати раціональне використання туристичних ресурсів, що сприятиме збільшенню обсягу надходжень до бюджетів усіх рівнів від впровадження туристичної діяльності шляхом популяризації власного багатогранного туристичного продукту.

Туристична привабливість Карпатських лісів – безмежна. Працівники ДП «Берегометське лісомисливське господарство» обожнюють свою роботу. Адже, ростити ліс, берегти і примножувати його багатства – це святий обов’язок кожного лісівника. А коли всю цю красу не лише показувати відпочивальникам, а ще й фахово розповісти про правильність ведення лісового господарства, тоді туристам стає вельми цікавіше і корисніше проводити свій час. Можливо, дякуючи саме такому відпочинку в нашій країні стане менше тих, хто від власного незнання паскудить почесну професію лісівника. Кому, як не лісівникам, краще знати лісові простори. Адже це - і заповідні зони, і лісові стежки (фірштеги), і знання щодо природнього лісовідновлення, використанні і заготівлі недеревинної лісової продукції (тобто усіх дарів лісу), вивчення ландшафту території та багато ін.

Буковина, Карпати, Вижниця, Путила, гуцульщина – ці слова у серці кожного справжнього жителя Чернівецької області, які проживають у передгір’ї та гірській місцевості неосяжних і мальовничих Карпат. Це край видатних митців, майстрів, поетів, письменників, художників, артистів… Це земля, яка народила світові соловія - Н.Яремчука, поета-публіциста - Д.Загула, вишивальника і художника Г.Гараса, величну письменницю М.Матіос. Тут і до нині співає Яремчукова і Зінкевичова «Смерічка», танцює автентична знаменита «Смеречина», звучить вічна «Черемшина». Не перелічити всіх звитяжних і сильних постатей краю.

А що вже говорити про краєвиди…

Гірські річки, водоспади, ставки і озера, полонини, високі гори, хребти і скелі – так і манять у свої природні тенета. Тут можна на повні груди дихнути свіжого повітря, оздоровитись у мінеральних природніх джерелах, помилуватися всією красою місцевої флори і фауни, а головне – відчути себе близькими з матінкою-природою.

Саме тому, просто необхідно підтримувати і розвивати такий напрямок роботи, як лісовий гірський туризм на лісових угіддях.

Чернівецьке управління лісомисливського господарства поставило перед лісгоспами краю завдання щодо організації відпочинку для людей, тобто відкривати все нові й нові привабливі місця, облаштовувати їх та надавати таку послугу як відпочинок усім бажаючим. І ми зобов’язані здійснити справжній прорив у лісових господарствах щодо організації такого виду діяльності. Стало великою необхідністю більше і ширше знайомити суспільство з Його Величністю – Лісом.

Берегометський лісмисливгосп два роки працює у цьому напрямку. За цей період часу різними видами туристичних послуг (відпочинком, екскурсіями, спортивними розвагами, культурно-масовими заходами, тощо) охоплено близько 2000 осіб. Це звичайно не лише туристи, які внесли кошти в касу лісгоспу, а й велика кількість воїнів АТО, учасників промотурів (журналістів), учасників рекламних турів, представників влади та місцевого самоврядування, а також учасників різноманітних спортивних змагань, змагань вальників лісу, які ми проводили у господарстві.

З початку 2016 року ми прийняли 177 туристів і для 60-осіб проведені рекламні екскурсії. Окрім цього, послуги відпочинку були надані 88 воїнам АТО з їх сім’ями по нашій власній відпочинково-реабілітаційній Програмі. До нас постійно звертаються хлопці щодо можливості відпочити, оздоровитись, побути на одинці з рідними, а головне – поспілкуватись з природою. Ми до сих пір тісно співпрацюємо з волонтерськими організаціями області та Міжнародним рухом «Еко-Культура» і не перестаємо дарувати нашим військовим хоч трохи життєвої радості.

Наразі лісництва, в яких розміщені туристичні об’єкти, готуються до зимового періоду та прийому відпочивальників на Новорічно-Різдвяні свята.

Своїм туристам, крім теплих і затишних кімнат, працівники Мигівського, Чемернарського та Гірсько-Кутського лісництв запропонують цікаві екскурсії, сподіваємося, засніженими казковими лісовими стежками. Готуємо також вітальну програму, залучаючи освіту, культуру та аматорів сцени. Пропонуємо також деякі родзинки гуцульської кухні та участь у традиційному районному фестивалі «Найбільша коляда у найменшому місті» (08.01.), а також екскурсії музеями та визначними місцями Вижниччини.

До всіх «Будиночків лісника» ведуться роботи щодо утримання в належному стані лісових доріг, по яких можна пересуватися будь-яким транспортом.

Головним в організації відпочинку наших туристів – це ознайомлення з навколишнім середовищем, природніми ландшафтами, лісовими насадженнями та отримання ними найважливішого – позитивної незабутньої емоції, і ми це гарантуємо.

ДП «Берегометське ЛМГ» поставило перед собою надзвичайно важливі завдання – це в першу чергу значно зменшити заготівлю деревини та в рази збільшити переробку, що уже дає свої позитивні результати. Це означає, що стає надто необхідним розвивати нові альтернативні напрямки розвитку та життєдіяльності підприємства. Тому і розвиток туризму, і облаштування рекреаційних місць відпочинку та парковочних місць в лісах для транспортних засобів, і робота над заготівлею та переробкою дикоростучих дарів лісу, виготовлення деревного вугілля і ще багато цікавого, мало б стати для лісової галузі додатковими джерелами надходження коштів, популяризацію і захист лісівничої професії.

«Ми справимося з усіма задачами, головне підтримка один одного і взаємопорозуміння всіх тих, від кого залежить державний устрій і мир», - резюмує роботу лісомисливського господарства в.о начальника Чернівецького обласного управління лісомисливського господарства Роман Череватий.

 

Підготувала Тетяна Тирон

Берегометське ЛМГ

АРХІВ НОВИН