Навігація

 

26.10.2016

Кабміном ухвалено постанову про затвердження нових правил санітарних рубок у лісах України.

Як відомо, 26 жовтня Кабміном ухвалено постанову про затвердження нових правил санітарних рубок у лісах України. Вони мають регламентувати проведення санітарних рубок, дія документу поширюватиметься на всіх лісокористувачів.

Відтепер суцільні санітарні рубки забороняються у заповідниках, заказниках і національних парках. В інших категоріях лісів проведення суцільних санітарних рубок мають обмежити крайньою необхідністю (наприклад, через хвороби лісу або стихійні явища) з обов’язковим відновленням лісів на цих ділянках. А до складу комісії, яка визначає доцільність проведення суцільної санітарної рубки, мають включати представників органів місцевого самоврядування. Крім цього, нова редакція Санітарних правил у лісах України має чітко регламентувати вибіркові санітарні рубки.

Ці нововведення дають змогу активістам проявити себе на практиці, адже вперше вводиться можливість контролю громадськості за вирубками. «Планування, обґрунтування та обсяги санрубок оприлюднюватимуть на сайтах лісгоспів та облуправлінь», — зазначила тимчасово виконуюча обов’язки голови Держлісагентства Христина Юшкевич.

Нагадаємо, наприкінці вересня Держлісагентство провело нараду, присвячену обговоренню санітарних правил. У заході брали участь кілька лісопатологів з Польщі, два — з Білорусі, представники самого Держлісагентства, WWF в Україні і Світового банку.

Також Держлісагентство радило захисникам природи дивитися версію правил, опубліковану для громадського обговорення ще у травні.

До речі, на засіданні уряду 26 жовтня прем’єр-міністр Володимир Гройсман також повідомив, що в Україні створили інтерактивну карту вирубки лісів. Карту обіцяють презентувати на одному з найближчих засідань Кабміну і передати її до Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури.

«Будемо домагатися кримінальної відповідальності і реальних термінів ув’язнення для тих, хто безбожно вирубував ліси і контрабандним способом їх продавав», — наголосив прем’єр-міністр. Володимир Гройсман.

З метою детального вивчення нововведень у правилах санітарних рубок у лісах в Чернівецькому обласному управлінні лісомисливського господарства найближчим часом проведуть розширену нараду-семінар із залученням фахівців підвідомчих підприємств, - повідомив в.о начальника облуправління Роман Череватий.

 

Прес-служба ЧОУЛМГ

АРХІВ НОВИН