тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

01.11.2018

Добрий господар не шукає посадкового матеріалу навесні

Лісівники краю використовують погожі дні для посіву насіння основних лісоутворювальних порід. У Сторожинецькому держлісгоспі мені порекомендували поїхати у Жадівське лісництво, бо там вирощують найбільше сіянців.

Приїхав у лісництво ще до 9-ї години ранку. Його керівник заслужений лісівник України Михайло Рибак давав розпорядження майстрам, вирішуючи виробничі проблеми, а їх – ой, як багато.

Разом з Михайлом Григоровичем їдемо лісовою дорогою в 7-й лісовий квартал, там знаходиться лісорозсадник. Обабіч дороги видніються альтанки, місця для відпочинку, аншлаги.

У лісорозсаднику працюють лісокультурниці Галина Гембус та Аспазія Штефюк (на фото). Закінчують висівати насіння ялиці білої.

– Ми вже висіяли жолуді дуба, горішки бука лісового, дещо раніше – клена-явора, – розказує лісничий. – Розсадник заклали 7 років тому. Раніше тут було пасовище. Землю окультурили, завезли торф, територію обгородили металевою сіткою. Площа розсадника – 0,5 га. Старий знаходиться на куті Косованка. За 55 років використання його ґрунт виснажився. Ми зараз там більшу частину засіяли бобовими культурами, які збагачують ґрунт. Ще маємо шкілки модрини європейської та дуба червоного, сіянці дуба черешкового.

Аспазія Штефюк вирощує сіянці ще з дитинства, бо її батько все життя працював лісником. Живе неподалік. Окрім роботи в розсаднику, разом із напарницею Галиною Гембус обсапує лісові культури, проводить обжинку міжрядь.

У розсаднику все – як на картинці: рівненькі рядочки бука, ялини. Та найбільш позитивне враження справляють грядки ялиці білої. Сіянці на них густі, як щітка, з товстенькими, як у нас кажуть, машкатими, стовбурцями; їм уже по 3 роки. Весною ці сіянці будуть висаджувати на ділянках лісозаготівлі. Поруч – ніжні маленькі ростки теж ялиці білої, насіння якої висіяли цієї весни. Вони ще не встигли зміцніти, але через 3 роки будуть такі, як їхні сусіди на грядці.

– Осінні посіви мають свої переваги, – каже Михайло Григорович, – адже насіння при зберіганні втрачає 10-15% схожості. Звичайно, можна висівати і навесні, але насіння, яке в землі з осені, дає кращі сходи. Щоправда, горішками бука лісового полюбляють ласувати мишовидні гризуни. Та від них втрати менші, ніж при зберіганні.

У старому лісорозсаднику, на куті Косованка, лісівники облаштували чудовий рекреаційний майданчик.

А недалеко я побачив ще один невеликий лісорозсадник.

Отже, у доброго господаря – три лісорозсадники. Навесні Михайло Григорович Рибак ділиться лісосадивним матеріалом з колегами-лісничими.

 

 

Петро КИРСТЮК

Фото автора

Газета «Відродження», 1.11.2018