тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

01.11.2018

Оршівецький розсадник забезпечує лісосадивним матеріалом вісім лісництв

Оршівецький базисний лісорозсадник, що знаходиться в лісових угіддях Кіцманського лісництва, закладений ще за Радянського Союзу і займає площу 24 га.

Розалія Нагірняк працює в лісовій галузі з 1979 року, а у Кіцманському лісництві – з 1986-го. Спочатку була інженером розсадника, а в 2008 році призначена на посаду лісничого.

За рік у лісорозсаднику викопують близько 400 тисяч штук стандартних сіянців основних лісоутворювальних порід для восьми лісництв Чернівецького лісгоспу. Надлишок посадкового матеріалу реалізовують іншим лісгоспам області.

У розсаднику є відділення, де вирощують і декоративні кущі та дерева для озеленення: різні види туй, ялівцю, сріблясті ялинки – всього близько 30 видів кущових і деревних рослин. У кількох теплицях щорічно методом зеленого живцювання вирощують тисячі укорінених живців, які згодом висаджують у шкільне відділення.

– Раніше від покупців не було відбою, – каже Розалія Казимирівна. – Тепер реалізація декоративних рослин дещо підупала, бо приватні підприємці, які опанували цю справу, працюють за новітніми технологіями і розширили асортимент, а вирощування в державних структурах потребує значних коштів.

У лісорозсаднику працюють 5 спеціалістів. Є необхідна техніка, щоб орати, культивувати міжряддя, готовити ґрунт під посадку.

Найбільшим досягненням у роботі є вирощування сіянців модрини європейської (фото). У Кіцмані набули чималого досвіду в цій справі. Насіння купують сертифіковане. Сходи дуже ніжні і потребують ретельного догляду, особливо в посушливе літо.

Цього року лісництва зібрали й привезли в Кіцмань 3620 кг жолудів, які тепер висівають.

Загалом нинішньої осені висадять 1 гектар лісових культур. Зазвичай ліс висаджують весною, але досвід кіцманчан показує, що сіянці осінніх посадок приживаються краще.

 

Петро КИРСТЮК

Фото автора

Газета «Відродження», 1.11.2018