тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

31.10.2018

Екологічний семінар для вчителів району провели на базі Сторожинецького лісгоспу

Сторожинецький лісгосп радо вітав у себе учасників семінару «Роль екологічно-просвітницької роботи у формуванні екологічної етики в контексті Концепції нової української школи». Семінар організували і провели для вчителів природничих, краєзнавчих предметів шкіл району спеціалісти відділу освіти Сторожинецької РДА та Центру надання методичної допомоги Сторожинецької ОТГ.

Практична частина семінару відбулася, зокрема, на базі Банилівського лісництва, де розташований вольєр площею 81 гектар для утримання маточного поголів’я зубра європейського. Це єдиний в Україні вольєр, створений з метою утримання червонокнижних тварин у напівдиких умовах для їх розведення і подальшого поповнення дикого стада буковинських зубрів. Сторожинецький лісгосп збудував його за власні кошти. Зараз там є сім зубрів. У намірах лісгоспу завести до вольєру ще кількох тварин.

Тож вчителі географії, біології, хімії, екології, природознавства мали змогу ознайомитись з роботою вольєру та загалом з діяльністю мисливського господарства «Зубровиця», що є структурним підрозділом ДП «Сторожинецьке ЛГ».

Про історію створення вольєру та про виконання обласної програми з відродження популяції буковинського зубра гостям розповів головний мисливствознавець лісгоспу Сергій Іванович Чистов.

Про побачене і почуте з відвідин Сторожинецького лісгоспу вчителі розкажуть на уроках своїм вихованцям. До речі, у Банилово-Підгірнівській гімназії під керівництвом її директора Галини Євгенівни Червоняк учні проводять науково-дослідницькі роботи екологічного спрямування з актуальних і цікавих лісівничих тем: «Вольєрне розведення зубрів. Природоохоронний заказник «Зубровиця» та «Фактор висихання ялини звичайної».

«Ми вдячні директору лісгоспу Ігорю Івановичу Беленчуку, головному лісничому Василю Костянтиновичу Романюку за прекрасну організацію практичної частини нашого семінару, який сприятиме такій важливій для країни справі, як екологічне виховання нашої молоді», – зазначила методист Центру надання методичної допомоги відділу освіти, молоді та спорту Сторожинецької міської ради Валентина Миколаївна Багрій.

«Завжди з радістю відгукуємося на пропозицію освітян взяти участь у заходах екологічного, природознавчого спрямування, – сказав у відповідь головний лісничий Василь Костянтинович Романюк. – Адже завдання лісівників – допомагати педагогам у їхній благородній роботі з прищеплення дітям любові до природи, до лісу, до рідної землі».

 

 

Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»