тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

08.10.2018

Букові резервати Сторожинецького лісництва мають важливе історичне значення

(Про нас пишуть. Газета «Відродження», 11.10.2018 р.)

Ярослав Паскарюк (на фото) працює майстром лісу на обході №10 Кам’янського лісництва Глибоцького держспецлісгоспу АПК 13 років. До цього понад 20 років цим лісовим обходом опікувався його батько. А до батька працював дід Ярослава. Тож Ярослав Петрович – з династії лісівників.

Обхід чималий – 270 га. Розташований за селом Біла Криниця. Деякі ділянки межують з українсько-румунським кордоном. За часів Союзу це місце називали «зона». Так і тепер багато людей називають цю місцину. А дехто каже: «Їду на стави».

Ці ліси колись належали двом колгоспам: «40 років Жовтня», що був у Кам’янці, та «Шлях до комунізму» – в Старому Вовчинці. Колгоспи обладнали тут свої літні табори для утримання худоби.

За селом Біла Криниця – каскад ставків, довкола яких до самих берегів підступають насадження. Літом тут багато любителів порибалити та відпочити. Варять, пражать, смажать, ставлять намети – а наслідки такого перебування для лісівників невтішні. Тому на вихідні Паскарюк завжди тут. І в цьому складність роботи майстра.

Насадили колгоспи неприйнятну для цих ґрунтів породу – ялину. Майже всі ялинники повсихали. Лісівники провели суцільні та вибіркові санітарні рубки. На зрубах висадили дуб, ясен, клен-явір, ялицю білу. Нині на обході близько третини – молодняки, в яких проводять освітлення та прочистки. Щорічно висаджують кілька гектарів лісу. Нинішньої весни, приміром, висадили сіянців лісових культур на площі 3,9 га.

Майстер має невеликий лісорозсадник. Для вирощування садивного матеріалу потрібне насіння. Поки ще не опало листя, збирає жолуді дуба черешкового. Цьогорічний урожай не дуже радує, та Ярослав Петрович використовує погожі дні, в які жолуді найбільше осипаються. Проґавиш момент – їх укриє листям, а то й дикі кабани навідаються.

Через років 100 з маленьких жолудів виростуть кремезні дуби, схожі на цей, що ви бачите на знімку. Та треба докласти чимало зусиль по догляду за насадженнями. А під їхніми вітами вже будуть відпочивати наступні покоління.

 

Петро КИРСТЮК

Фото автора