тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО
ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

28.09.2018

Юні лісові рейнджери – творці лісів майбутнього

 

Piccy.info - Free Image Hosting

Юні лісові рейнджери з'явилися у США в 1953 році. Їхнє виникнення було пов'язане із появою іграшки Ведмедя Димка, до якої могла звернутися кожна дитина, щоб стати лісовим рейнджером. Новинка набула такої популярності, що за два роки в країні налічувалося аж 500 000 рейнджерів, а Ведмедю Димку довелося створити власний поштовий індекс.

На сьогодні, за фінансової підтримки лісової служби США USFS, програма «Юні лісові рейнджери» діє в багатьох країнах світу.

У вересні 2016 року благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» у рамках реалізації проекту «Юні лісові рейнджери», що фінансується US Forest Service International Programs (Міжнародні програми Лісової Служби США) оголосив конкурс серед навчальних закладів Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Волинської областей щодо створення та організації системної діяльності на базі шкіл клубів «Юних лісових рейнджерів».

Метою створеного проекту є організація співпраці дітей з лісництвами, у результаті якої діти зможуть отримати лісівничі знання – дізнаються більше про необхідність та значення лісу, про шляхи відновлення лісів від збору лісового насіння, посадки лісових культур до проведення рубок догляду, розвиватимуть дбайливе ставлення до природи та довкілля.

За час діяльності клубу учасники взяли участь у різних заходах, як практичного так і агітаційного характеру. З рейнджерами проводяться екскурсії до лісу, де діти мають можливість отримати відповіді на питання, які їм цікаві – вивчити породи дерев, кущів, трав, дізнатися про типи лісісів та його структуру, про необхідність проведення всіх лісівничих заходів.

Значне місце у роботі клубу займає агітаційна робота, під час якої вони передають отримані знання іншим учням. Кілька разів на рік клуби п’яти областей України збираються на кілька днів у Закарпатті разом із представниками ГО «Фонд громадських ініціатив», Лісової служби США для проведення підсумків та складання плану подальшої роботи. Досить часто до цих зустрічей долучаються представники агентства сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА».

Цього року юні лісові рейнджери взяли участь у посадці лісу, а незабаром збиратимуть лісове насіння. У дружній атмосфері отримають позитивні емоції, дізнаються багато цікавого й нового.