тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

13.09.2018

ЇЇ лісокультурна справа

Piccy.info - Free Image Hosting
Кажуть, що рубати ліс - не жіноча справа, зате жіночі руки краще заготовляють насіння, сортують сіянці і доглядають лісорозсадники.
Мало хто з чоловіків спроможний ретельно перебирати насіння чи сіянці, а потім садити їх, сапати в будь-яку пору року та прополювати. А славні жіночки-трудівниці залюбки справляються з цими завданнями.
…Галина любить ліс у різні пори року, та особливо восени, коли у ньому так тихо, що хочеться вкотре помилуватись навколишньою природою та помріяти про найсокровенніше. Ліс дякує тендітним жіночим рукам, котрі плекали його, садили у землю тендітні сіянці та переживали серцем, щоб кожен з них укоренився.
Любить Галина Граб помилуватися плодами своєї праці - за 13 років на посаді майстра лісових культур скільки отих саджанців було висаджено, ось які уже високі дерева з них виросли. Крім лісопосадки у неї й інші обов’язки – доповнення недостаючих порід, догляд за лісорозсадниками. Рада, що славні жіночки-лісокультурниці працюють тут, у Славицькому лісництві ДП «Берегометське ЛМГ». Раніше багаточисельною була бригада, а тепер тільки ланка працює. Та невтомні трудівниці Ніна Гавалешко, Василина Труфин і Надія Бойчук досконало знають свою справу: он як старанно борються з бур’янами та допомагають молодим насадженням швидко рости. А здобуті нею у лісовому коледжі та університеті знання завжди допомагають у повсякденній праці.
Головне у роботі Галини - обережне, турботливе ставлення до крихітного саджанця. Вона добре розуміє, що в її руках майбутній високопродуктивний ліс. Тому й високою є приживлюваність лісових культур у Славецькому лісництві та порядок на покритих лісом площах.
Посміхається подумки Галина Граб, дивлячись на свій розсадник, де на площі 0,8 га ростуть, тягнучись до сонця, саджанці ялини, сосни, ясена та дуба. Їх використовують не тільки для заліснення площ лісництва, а й радо передають іншим. Зокрема, саджанці з Славецького лісництва привільно ростуть у Лопушнянському та Мигівському лісництвах. А ще в розсаднику є туя та самшит, якими озеленюють території навчальних закладів.
Нашу славну трудівницю поважають у колективі і ось уже протягом багатьох років обирають головою цехового комітету профспілки. І не помиляються: вона постійно дбає про колег по праці та завжди готова прийти на допомогу. Тож нехай праця у лісі завжди приносить усім нам радість, добробут, наснагу і гордість.

 

Прес – служба