тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.09.2018

Там, де гори сині

Piccy.info - Free Image Hosting
Нарис про Заслуженого лісівника України Миколу Гринчука з ДП «Сторожинецьке ЛГ»
Красноїльське лісництво Сторожинецького держлісгоспу відноситься до гірських. У загальній площі масивів 3888 га хвойні породи займають 1406 га, твердолистяні – 2127 га і 32 га – м’яколистяні. Запас деревини – 965 тис м3, із них 195 тис. м3 – стиглі та перестиглі насадження. 75% від загальної площі – природний заповідний фонд.
Я зустрівся з керівником лісництва – заслуженим лісівником України Миколою Гринчуком. Миколу Григоровича призначили лісничим у 2004 році. На той час він був наймолодшим серед своїх колег-лісничих у лісгоспі, а чи й не в Україні. Бо не кожному з лісівників дано долею керувати лісництвом у 27 років.
Дехто вважає, що лісничий – це охоронець лісу. Так, він охороняє ліс на тисячах гектарів. Але тут треба бути перш за все фахівцем і фанатом своєї справи, економістом, бухгалтером, механіком, дорожником і багато ще ким. Адже ліс – це й дороги, і мости, і техніка для заготівлі лісу, альтанки і місця для відпочинку, рекреаційні майданчики тощо.
- Коли мене призначили лісничим, я був наймолодший у нашому колективі, – розповідає Микола Гринчук. – Красноїльськ – село румуномовне, хоч українську мову розуміють всі. Довелось опановувати румунську. Вдосконалюю її й досі, – продовжує розповідь лісничий. – Адже, крім шістьох майстрів і помічника лісничого, в колективі ще 14 працівників. Це трактористи, лісоруби. На заготівлі лісу працюють дві комплексні бригади. Цьогорічне завдання заготовити 7-8 тис. м3 деревини. Це головне користування разом з рубками догляду.
Микола Григорович у лісовому господарстві з 1999 року: лісний коледж, ЧНУ, старший майстер Банилівського лісництва, майстер лісозаготівель Сторожинецького лісопромислового цеху, а з січня 2004-го – лісничий.
Більша частина масивів – це заповідники: загальнодержавного значення «Лунківський» площею 106 га, місцевого значення «Красноїльський» – 995 га, урочище «Горянка» у восьмому кварталі – 15 га та зоологічний заказник «Зубровиця» – 2980 га.
Ми побували в лісовому розсаднику в 12-му лісовому кварталі. Його площа порівняно невелика – 0,4 га. Рівнесенькі рядочки ялиці білої, дуба, бука справляють приємне враження. Як розповідає лісничий, у лісництві суцільні рубки заборонені, проводять тільки рівномірно-поступові, а тому дуже добре почувають себе сходи хвойних порід, які дають здоровий приріст для природного поновлення лісу. Тож посадковий матеріал лісорозсадника використовують у невеликій кількості.
На рівненькій лісовій дорозі зустрічали легковики. Це відпочивальники. Здавна на території лісництва функціонує оздоровчий табір «Лунка», де відпочивають дітки та проводяться різноманітні змагання. Сюди приїжджають з різних областей України.
На зворотному шляху скуштували мінеральної води з джерела.
Наприкінці минулого року указом Президента України Миколі Гринчуку присвоєно звання «Заслужений лісівник України». Таке високе звання так просто не присвоюють. Це результат щоденної натхненної праці, патріотизму, терпіння і великої любові до природи.

 

Петро КИРСТЮК,

газета «Відродження»