тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.09.2018

Ліс став долею

Piccy.info - Free Image Hosting
Розповідь про Олексія Танасійчука з Долішньо-Шепітського лісництва
Ліс для більшості з нас – це місце душевного відпочинку від щоденних справ і клопотів, а також неймовірна насолода та заряд бадьорості. А для лісівника – це щоденна копітка і наполеглива праця.
У нашому Берегометському лісомисливському господарстві немає людей, які б були байдужими до лісової справи, чимало з них десятиліттями трудяться тут. Вони всім серцем люблять ліс, дбають про майбутнє та мають власну позицію щодо реформування лісового господарства, яке повинно бути на користь державі, суспільству та розвитку самих лісів.
…Ген- ген за небокрай відлітають лелеки, уносячи з собою все прожите і пережите. «Як і наші літа»,- розмірковує лісоруб. Як давно це було, а ніби вчора вперше взяв до рук бензопилу та розпочав свою трудову діяльність. Спочатку працював лісорубом, а згодом, помітивши старання та наполегливість, доручили очолити бригаду.
Нині бригада Олексія Танасійчука з Долішньо-Шепітського лісництва - одна з кращих на підприємстві. Працює легко і злагоджено, як один справний механізм. А приклад у всьому подає бригадир, який головним у своїй роботі вважає відповідальність та обережність, адже професія вальника - найнебезпечніша у лісовій галузі. Крім фізичного навантаження вона потребує постійної підвищеної уваги. Тільки з роками, а наш вальник у цьому переконався, приходить досвід, удосконалюється, як і саме знаряддя праці - бензопила. Та завжди потрібна неабияка пильність та дотримання вимог техніки безпеки.
Найбільший досвід Долішньо-Шепітське лісництво має у здійсненні поступово-вибіркових рубок, які покликані виростити особливо якісний ліс та отримати лісові насадження природного походження. Такі рубки проводять у ялицево-букових угіддях, з 10 га площі лісу забирають низькорослі, хворі, криві дерева, а залишають лише високоякісні, які через 8 – 10 років можна буде зрубати як якісну деревину. Бригада О.Танасійчука щомісячно заготовляє по 500-600 куб. м. цінної деревини, зараз успішно трудиться на рубках головного користування.
Лісничий Володимир Жебчук схвально відгукується про їх роботу та відзначає сумлінну працю розкряжувальника Ярослава Яковійчука, тракториста Руслана Проданюка, чокерувальника Євгена Антончика, лісорубів Олександра Стасюка та Бориса Кушнірюка. Борис, до речі, нещодавно влився в колектив, та при допомозі старших колег швидко опанував професію і нині уже фахово виконує виробничі завдання.
- Тут мене прийняли як свого, і надії на мене покладають, що працюватиму не один рік. Хіба я зможу залишити цей колектив, де всі живуть однією дружною сім’єю.
Бригадир О.Танасійчук, для якого ліс став долею, завдячує своїм колегам по праці за те, що стараються кожну робочу хвилину використати за призначенням, що вболівають за спільну справу – якісне освоєння лісосік.
А ще він зазначає, що лісорубу необхідні вивіреність у роботі, знання про те, яке дерево і як слід підпилювати, під яким кутом, як згодом обрізати гілки та розкряжувати деревину. У великій мірі саме від майстерності лісоруба потім залежатиме сортність деревини, над покращенням якої постійно працюють наші фахівці.
Тут же, у лісництві, сумлінно трудиться і його дружина Галина, яка очолює ланку лісокультурниць. Робітниці садять нові лісові культури, проводять догляд за ними, стараються так працювати, щоб приживлюваність була якомога вищою.

 

Прес-служба БДЛМГ