тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

22.08.2018

З початку полювання на пернату дичину вже складено 8 протоколів на мисливців-порушників

Piccy.info - Free Image Hosting
З початку відкриття мисливського сезону на пернату дичину-2018, який стартував 11 серпня, мисливські угіддя області постійно патрулюють рейдові групи з числа спеціалістів Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, користувачів мисливських угідь, працівників єгерських служб та державної лісової охорони, громадських мисливських інспекторів.
Очолюють такі групи спеціалісти ЧОУЛМГ та державні районні мисливствознавці держлісгоспів, які мають право залучати та залучають до рейдів працівників поліції, державної екологічної інспекції, громадських інспекторів, представників громадських організацій і журналістів – за їхньою згодою.
«Мета рейдових груп з охорони державного мисливського фонду – забезпечення контролю за дотриманням правил полювання, правил техніки безпеки та поводження зі зброєю на полюванні та забезпечення боротьби з браконьєрством», – зазначає головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства ЧОУЛМГ Василь Гав’юк.
У перший же день відкриття сезону, перевіривши дотримання правил полювання мисливцями, що вийшли добувати качку на ставки Кіцманської районної організації УТМР, рейдовою групою ЧОУЛМГ було виявлено два випадки порушення мисливцями вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та, відповідно, складено два протоколи про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.85 КУпАП. Охочі вполювати пернату дичину вийшли на полювання без необхідних на те документів.
З початку відкриття сезону полювання на пернату дичину рейдовими групами виявлено 8 порушень і складено 8 протоколів – у Сторожинецькому, Сокирянському, Кіцманському, Глибоцькому районах.
Найтиповіші порушення – відсутність у учасників полювання контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання. В одному випадку у мисливця взагалі був тільки дозвіл на зброю.
«Виправдовування з боку порушників «забув документи вдома», «вирішив поки тільки спробувати, чи сподобається полювати» – не проходять», – наголошує Василь Гав’юк.
Рейдові групи на чолі з районними державними мисливствознавцями акцентують зараз увагу на польових і водно-болотних мисливських угіддях області. Але не випускають з поля зору і угіддя держлісфонду.
Так, державна лісова охорона ДП «Чернівецький ЛГ» спільно з прикордонниками виявили випадок незаконного полювання у прикордонній смузі з незаконною рушницею без відповідних документів на право полювання у лісових угіддях.
Нагадуємо, що полювання заборонено:
• без відповідних документів;
• у заборонених для цього місцях, на території ПЗФ, у межах населених пунктів, на відтворювальних ділянках на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей;
• у заборонений час, а саме – у недозволені для полювання строки на відповідні види тварин, у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до сходу);
• з використанням заборонених знарядь і забороненими способами;
• на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями або шротом діаметром більше 5 мм;
• мисливськими собаками без наявності на них паспорта та з допусканням собак у мисливські угіддя без нагляду.
Під час полювання мисливець повинен мати при собі: даржавне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку на пернату дичину, видану користувачем мисливських угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї, за наявності мисливських собак – паспорт на собаку.
«Закликаємо дотримуватись усіх правил полювання та мисливської етики», – наголошує Василь Гав’юк.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ