тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

09.08.2018

Пасіка - чарівний світ

Piccy.info - Free Image Hosting
Найрадісніша пора бджоляра і, особливо, всіх його родичів - відкачка меду. Адже багато хто, не розуміючи романтики бджільництва, відстоює думку, що головне в бджолах - мед з пасіки. Але все ж мед є, скоріше, подарунком від крилатих вихованців за турботу, знаком відповідної любові до людини.
Щоб отримати цей продукт, бджоляр, по-перше, повинен максимально використовувати головний медозбір. Під час головного взятка бджіл не варто турбувати частими глобальними оглядами. Визначати наповнюваність корпусів і магазинів потрібно швидко, поверхнево, бо стрес, отриманий сім'єю після втручання бджоляра, на деякий час вибиває її з робочого ритму.
Основне завдання бджоляра - визначити потребу сімей в порожніх сотах (суші) і переконатися в наповнюваності магазинів медом. Рамки, заповнені запечатаним медом, відбираються, а на їх місце ставиться суш. Коли рамки в магазинній надставці містять ще не запечатаний (або запечатаний частково) мед, то під такий магазин ставлять ще один. Перший же відбирають на відкачку пізніше, коли мед дозріє і більша частина сотів буде запечатана.
Під час відбору рамок на відкачку бджіл струшують, а тих, що залишилися, змітають м'якою щіткою. Сам відбір бажано проводити ввечері, коли літання бджіл знижене.
Під час сильного взятка і при гарній погоді мед можна відкачувати в будь-якому приміщенні і навіть під навісом. Але після взятка з настанням прохолодних днів бажано перейти до теплого приміщення, недоступного для зальоту бджіл.
Якщо рамки з медом стояли в холодному приміщенні, то перед відкачуванням їх просто необхідно деякий час потримати в теплі. Це полегшить відкачування і збільшить відсоток виходу меду з кожної рамки.
Перш ніж відкачувати мед, кришечки запечатаних медових комірок обережно зрізають пасічним ножем. Зрізані воскові кришечки потім можна фільтрувати і отримувати товарний мед. Кришечки, що залишилися в результаті, не викидають, а використовують як ліки при простудних захворюваннях або перетоплюють на віск.
Так лісівниками ДП «Сокирянське лісове господарство» з власної пасіки зібрано 300 літрів товарного меду, а також у цьому сезоні куплено 10 нових вуликів та встановлено апібудиночок для лікування і оздоровчого сну (на фото). Після навіть нетривалого сну у такому будиночку до людини приходить така бадьорість, настільки підвищується працездатність і життєрадісність, що вона здатна працювати весь день без втоми.

 

М. О. Ворона, провідний міжрайонний мисливствознавець