тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

30.07.2018

Віктор САХНЮК: «Профілактика та попередження лісових пожеж – серед головних завдань роботи лісівників Буковини»

Piccy.info - Free Image Hosting
Навіть у ці нескінчені зливи державні лісогосподарські підприємства Чернівецької області не припиняють проводити комплекс профілактично-попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж.
Для запобігання виникненню великого вогню у лісових масивах, з метою посилення контролю за станом пожежної безпеки у держлісфонді та оперативного реагування на надзвичайні ситуації, у держлісгоспах, підпорядкованих Чернівецькому обласному управлінню лісомисливського господарства, створено 8 рейдових бригад з числа працівники державної лісової охорони. Мобільні бригади забезпеченні необхідним транспортом для цілодобового патрулювання лісів, особливо з підвищеним класом пожежної небезпеки, у місцях, що межують з сільгоспугіддями, де є висока ймовірність сільськогосподарських палів.
Також сформовано добровільні пожежні дружини, до яких увійшло 960 чоловік, а склад постійних пожежних команд становить 30 чоловік.
З початку року постійними лісокористувачами проведено 558 рейдів з виявлення порушників протипожежного законодавства. Найбільше – у ДП «СЛАП «Карпатський держспецлісгосп» – 80, ДП «Хотинське ЛГ» та ДП «Заставнянське спец лісгосп АПК» – по 61 рейду.
Оштрафовано 6 осіб, які порушили вимоги ст. 67 «Правила пожежної безпеки в лісах України» Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Під час проведених рейдів співробітники лісової охорони найчастіше виявляли паліїв побутового сміття, які розводили багаття прямо у лісі на місцях стихійних сміттєзвалищ. На вимогу лісівників порушники не тільки гасили вогонь, але й повністю забирали сміття з лісу.
«Силами лісової охорони облаштовано 123 км нових мінералізованих смуг та проведено догляд за 259,1 км таких смуг, що перешкоджають розповсюдження вогню у лісах, – розповідає головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства ЧОУЛМГ Микола Орендович. – Позапланово перекрито 216 лісових доріг, чим унеможливлено доступ до лісових ділянок з високим ступенем ймовірності виникнення пожеж. Але при цьому, наголошу, доступ до населених пунктів залишається безперешкодним».
Усі держлісгоспи провели огляд технічних засобів пожежогасіння, протипожежного обладнання, інвентарю та інших матеріальних ресурсів для охорони лісів від пожеж.
Приведено у цілковиту готовність 124 протипожежні водойми, 7 наявних пожежних автомобілів та 23 трактори, обладнанні технічними засобами приборкання вогню.
Спільно з ДСНС України у Чернівецькій області державні лісогосподарські підприємства краю провели оперативно-технічні навчання із виявлення, локалізації та ліквідації лісових пожеж на території держлісфонду області.
Держлісгоспи забезпечили наявність засобів боротьби з вогнем у місцях масового відпочинку населення. На рекреаційних майданчиках, створених постійними лісокористувачами, є спеціальні місця для розведення багаття, збору побутового сміття.
Особливу увагу приділено інформуванню населення як дієвому засобу профілактики пожеж. Проводяться бесіди з громадянами, туристи та відпочивальники отримують пам’ятки з правилами поводження у лісі.
У лісфонді області забезпечено наявність 481 аншлагів на протипожежну тематику.
Окремо слід сказати, що держлісгоспи Буковини проведеними останніми роками лісогосподарськими заходами ліквідували у держлісфонді ділянки сухостійних дерев, які могли спричинити виникнення масштабного лісового загорання. Таким чином, завдяки лісівникам забезпечено максимальний рівень пожежної стійкості буковинських лісів.
«Створення усіх необхідних умов для надійної охорони лісів області від пожеж, своєчасне проведення профілактичних та попереджувальних заходів щодо збереження лісів від вогню, а також постійна готовність до ефективної боротьби з лісовими пожежами були і залишаються одним з головних завдань у діяльності наших держлісгоспів та обласного управління лісомисливського господарства», – зазначає начальник Чернівецького ОУЛМГ Віктор Сахнюк.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ