тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

24.07.2018

У держлісгоспах області створено 8 постійно діючих рейдових бригад для належної охорони лісового та мисливського фонду

Piccy.info - Free Image Hosting
За І півріччя 2018 року працівники державної лісової охорони держлісгоспів області зафіксували 40 випадків незаконних порубок лісу обсягом 199 куб. м деревини. Заподіяна шкода у грошовому еквіваленті становить 1284,41 тис. грн.
Правопорушників не виявлено у 18 випадках, де незаконно зрубано 130,4 куб. м деревини зі збитками у 829,8 тис. грн.
За чинним законодавством, лісова охорона не наділена правом проведення слідчих дій. Це прерогатива правоохоронних органів. Тому складені лісівниками офіційні протоколи про виявлені порушення лісового та природоохоронного законодавства у встановленому порядку передано до правоохоронних органів для професійного розслідування з метою встановлення порушників та притягнення їх до відповідальності.
Загалом в органи прокуратури та Національної поліції передано 24 справи.
На даний час у постійних лісокористувачів відсутня інформація щодо результатів розгляду направлених справ. Також актуальним питанням залишається низький рівень відшкодування завданих державі збитків, нанесених незаконними рубками.
Сплачено правопорушниками добровільно 95,56 тис. грн. у 16 випадках.
«З метою забезпечення належної охорони лісів від порушень лісового та мисливського законодавства, в державних лісогосподарських підприємствах, підпорядкованих Чернівецькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства, створено 8 постійно діючих рейдових бригад з належним технічним оснащенням. Спеціальні транспортні засоби груп оперативного реагування обладнуються GPS системами. Також проводяться рейди на рівні лісництв – лісничими, помічниками лісничих, майстрами лісу за участю інших штатних осіб», – зазначає начальник ЧОУЛМГ Віктор Сахнюк.
Працівниками державної лісової охорони притягнено 27 порушників лісового та мисливського законодавства до адміністративної відповідальності за ст. 65 КупАП та складено адміністративні протоколи на суму 2 тис 920 грн.
На нещодавній нараді керівників правоохоронних органів про стан протидії злочинності в Чернівецькій області за підсумками роботи 6 місяців 2018 року, з боку лісівників було запропоновано правоохоронцям проводити щоквартальну звірку про хід розгляду справ про порушення лісового та мисливського господарства та полювання.
На фото: рейдова бригада оперативного реагування ДП «Чернівецький лісгосп» веде патрулювання державного лісового та мисливського фонду.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ