тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

19.07.2018

На новій пасіці Ломачинецького лісництва зібрали перший гарний мед

Piccy.info - Free Image Hosting
Обов’язок лісівників ДП «Сокирянське лісове господарство» - охороняти, захищати ліси від пожеж та лісопорушень, а також раціональне використовувати лісовий ресурс. Тому лісівники приділяють чимало уваги та часу побічному користуванню, зокрема бджільництву, заготівлі лікарської сировини.
Знедавна бджільництво для лісівників Буковини стало одним із основних видів діяльності побічного користування лісом. Бо ж пасіка у лісі – це на виході екологічно чистий мед та інші корисні продукти бджільництва. Зараз у добротних нових вуликах живуть 80 бджолосімей, які знаходяться на пасіці, створеній у лісових угіддях Ломачинецького лісництва. Пасіка сучасна, там є всі умови для отримання найвищої медоносної бази. Цього сезону пасічники зібрали чималий урожай меду із липи, акації, різнотрав’я. Придбати мед та інші продукти бджільництва із сокирянського лісу можна у фірмовому магазині «Лісовичок», який знаходиться біля контори Ломачинецького лісництва. Реалізовується мед сокирянських лісівників за доступними для населення цінами.
Також цього року наше лісогосподарське підприємство придбало будиночок для апітерапії, в якому є вулики-кушетки з інгаляційними вікнами. Перебуваючи в такому будиночку, завдяки мікровібраціям, які створюють бджоли, та повітрю наповненому цілющими ароматами квіткового нектару і прополісу, людина набуває здоров’я та емоційної рівноваги. Такий вулик лікує хвороби системи травлення, серцево-судинні недуги, допомагає у післяопераційній реабілітації та при порушені обміну речовин.
Створення пасік у лісі не менш корисне і для самого лісу. Завдяки бджолам суттєво зростають врожаї ягід, дикорослих груш, черешень та багатьох інших плодових дерев та кущів.
Та не тільки бджілівництвом вміють займатися наші лісівники. Оскільки у Ломачинецькому лісництві є вольєрне господарство, в якому проживають дикі кабани, фазани, страуси, олені благородні та козулі, працівники підприємства займаються вирощуванням зернових культур (ячменю), яким підгодовують диких тварин. Цього року ячмінь було зібрано на площі 7,3 га. Його вже перевезли до Ломачинецького лісництва для подальшої підгодівлі звірів та птахів з вольєру.
Як бачимо лісівники не тільки дбають про ліси, але й створюють своїми зусиллями багато корисного й цікавого для жителів свого краю.

 

В. Антонюк, провідний інженер охорони та захисту лісу ДП «Сокирянський лісгосп»