тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

13.06.2018

З турботою про здоров’я лісівників

Piccy.info - Free Image Hosting
Керівництво Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства організувало проведення медичного обстеження працівників держлісгоспів області, спеціалістів управління з метою профілактики та вчасного виявлення захворювань, що передаються через укуси комах і можуть призвести до суттєвого погіршення здоров’я.
Адже відомо, що специфіка роботи у лісовому господарстві пов’язана з ризиками небезпечного інфікування тваринами чи комахами. Так, кліщі є переносниками багатьох важких інфекційних хвороб: кліщового енцефаліту, бореліози, різноманітних лихоманок.
Медичне обстеження провели фахівці Тернопільського державного медичного університету ім. Горбачевського. В рамках міжнародної програми, що діє з 2015 року, тернопільські медики мають можливість провести необхідні лабораторні дослідження на виявлення Лайм-бореліозу – інфекційної хвороби, яку переносять кліщі через укуси. За відсутності своєчасного лікування може спричинити інвалідність (втрату зору, паралічі, захворювання серця та суглобів).
Окрім того, під час обстеження тернопільські медики консультували буковинських лісівників, як поводитися в лісі і що робити при виявленні потенційно небезпечних укусів кліщів.
Такі медичні обстеження вже пройшли лісівники Тернопільської, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Хмельницької областей.
Що треба знати про інфікування через укус кліща
Укус кліща безболісний, а тому непомітний, дає про себе знати, коли вже розвивається запальна реакція, що супроводжується свербінням.
Вирушаючи до лісу, слід вибирати одяг з манжетами, які щільно прилягають до рук та ніг. Для відлякування кліщів можна застосовувати захисні речовини (репеленти): рідини, аерозолі, мазі з різким запахом. Після відвідування лісу слід уважно оглянути одяг і тіло.
Витягувати знайденого на тілі кліща найкраще у медичному закладі. Можна і самостійно. Для цього треба обережно захопити комаху тупим пінцетом або пальцями ближче до хоботка та потягти перпендикулярно, при цьому її розхитуючи. Якщо хоботок або голівка залишилися на місці укусу, їх необхідно видалити продезінфікованою голкою. Потім уражене місце обробити антисептичним засобом.
Не слід прикладати до місця укусу компреси, олійні розчини, припікати кліща, тиснути пальцями, торкатись голими руками.
Видаленого кліща необхідно помістити у посуд, щільно закритий кришкою та доставити у медичну установу для обстеження на наявність збудників інфекційних захворювань. Самій же людині необхідно звернутись до лікаря для огляду та призначення екстреної профілактики антибіотиками, щоб попередити захворювання та ускладнення здоров’я.
Довідково
Кліщі – павукоподібні істоти. У лісах України їх є кілька десятків видів, і тільки 4 види переносять небезпечних для людини збудників хвороб.
Живляться чужою кров’ю. Запах людини чи тварини відчувають на відстані 10 – 15 метрів.
Присмоктуються найчастіше в ділянці голови, за вухами, на шиї, під грудьми, на згині рук, ніг. На тілі людини можуть жити до 10 днів.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ