тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

07.06.2018

Міжнародні змагання вальників лісу сприяють популяризації професії лісоруба – однієї з найнебезпечніших та найважчих у світі

Piccy.info - Free Image Hosting
Найкращі вальники лісу з України, Білорусі, Польщі, Румунії прибули до Чернівців на міжнародні змагання «Кубок STIHL 2018», організовані ТОВ «Андреас Штіль» (Німеччина), всесвітньовідомим виробником бензопил, який також має дочірнє підприємство в Україні.
На Соборній площі Чернівців зібралися численні глядачі, щоб підтримати учасників із 44 команд, побачити, як працюють лісоруби, ознайомитися з особливостями цієї професії.
Україну, Буковину зокрема, представляв Віталій Слюсарчук, викладач Сторожинецького лісового коледжу, завідувач денним відділенням, який у 2017 році виборов почесне друге місце у ХХ Всеукраїнському чемпіонаті вальників лісу.
«Професія лісоруба визнана у світі однією з найнебезпечніших за ступенем виробничих ризиків та одною з найважчих за умовами праці. Водночас саме ця професія забезпечує людство найнеобхіднішим матеріалом – деревиною, яку потім використовують в багатьох промислових галузях і без якої неможливо уявити наше життя, – зазначив у вітальному слові до учасників змагань голова Товариства лісівників України Юрій Марчук, колишній багаторічний керівник лісогосподарської галузі нашої держави. – Дуже добре, що турнір зорганізовано у велелюдному центрі міста, де лісоруби можуть показати своє вміння, вправність не тільки колегам по цеху, але й широкій глядацькій аудиторії. Адже працю вальників лісу зазвичай ніхто не бачить. Більше того, у суспільстві вона не поцінована належно. Ліси – відновлювальний ресурс, на якому базується робота багатьох галузей економіки і який широко задіяний в нашому житті, наголосимо, саме завдяки лісорубам».
Спортивно-технічні змагання мали також продемонструвати надійність та високі технічні характеристики бензопил німецького виробника. Адже бензопила – найголовніше знаряддя праці лісоруба. Від її надійності залежать не тільки виробничі показники, але й великою мірою здоров’я та життя тих, хто з нею працює.
«Учасники турніру повинні були вправно і швидко підготувати бензопилу до валки лісу, продемонструвати професійну майстерність у точному, зокрема комбінованому, різі циліндричних колод та в обрізці гілок. Кожна з вправ, які виконували команди, проводилась за чітко регламентованими правилами, затвердженими Міжнародною асоціацією чемпіонатів лісорубів», – розповідає один з арбітрів змагань, головний спеціаліст сектору технічної політики та використання лісових ресурсів ЧОУЛМГ Юрій Андрусяк.
Призерами турніру стали лісоруби з Білорусі. Їм випала честь випробувати бензопилу STIHL останньої моделі.
Цінні призи від організаторів турніру отримали не тільки його переможці. Чернівцям подаровано сучасну техніку для прибирання міських вулиць.
«Усі конкурсні операції змагань взяті з буденної роботи лісорубів, які вони виконують щодня. Такі відкриті міжнародні заходи сприяють популяризації професії вальників лісу, підвищують увагу і повагу суспільства до мужніх людей, які у мороз і спеку, у сніг і дощ виконують свої виробничі завдання заради розвитку галузі, наповнення бюджетів усіх рівнів, забезпечення сировиною підприємстві суміжних галузей економіки, – зазначає присутній на міжнародному турнірі начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. – Ще раз переконуємося, яка це небезпечна професія. Тому лісогосподарські підприємства, підпорядковані Державному агентству лісових ресурсів України, у першу чергу дбають про охорону праці лісорубів, забезпечують максимальний рівень безпеки роботи лісозаготівельних бригад, зокрема через їхнє оснащення надійною технікою».

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ