тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

23.04.2018

 

Сокирянські лісівники та громадськість підтримали Всеукраїнську акцію «За чисте довкілля»

Piccy.info - Free Image Hosting
Щороку після сходження снігу через сміття, яке залишають після себе несвідомі безкультурні відпочивальники, ліси постають у непривабливому вигляді. Численні звернення лісівників з проханням прибирати за собою в місцях відпочинку і нагадування про неприпустимість влаштування сміттєзвалищ у лісі, на жаль, не дають відчутних результатів. Люди продовжують забруднювати ліси побутовими відходами – пластиком, склом, поліетиленом, консервними банками тощо.
Прибирання побутового сміття в лісі відволікає працівників ДП «Сокирянське лісове господарство» від виконання своїх професійних обов`язків щодо проведення лісокультурної компанії та відновлення лісів. Але розуміючи необхідність вирішення проблеми, наші лісівники постійно прибирають несанкціоновані сміттєзвалища не лише у лісах, а й вздовж доріг і трас, що проходять через ліси.
Приміром, в рамках акції «За чисте довкілля», що триває зараз, працівники ДП «Сокирянське лісове господарство» разом із учня Романківецької гімназії ім. К.Ф. Поповича прибрали територію масового відпочинку від сміття площею близько 21 га (на фото).
Лісівники намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку наших громадян в лісі. Вздовж автодоріг, в різних мальовничих куточках обладнано спеціально пристосовані місця для відпочинку зі столами, лавицями, місцями для багаття та, що важливо, контейнерами для збору сміття.
Колектив ДП «Сокирянське лісове господарство» закликає усіх з повагою ставитися до природи, не смітити в лісі, прибирати за собою після відпочинку.
Просимо туристів, відпочивальників не засмічувати ліси, лісові стежки, місця відпочинку, викидати сміття тільки у спеціально для цього відведених місцях або забирати з собою. Не розбивати скляну тару, бо залишене у лісі скло може спричинити важкі поранення людей та звірів.
Нагадуємо, що згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за засмічення лісів побутовими відходами передбачено накладення штрафу на громадян до 850 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб до 1700. Ці штрафи мають право накладати працівники державної лісової охорони.

 

 

Тетяна МАКОВІЙЧУК, провідний інженер лісових культур ДП «Сокирянське лісове господарство»