тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

23.04.2018

 

СПІЛЬНІ НАВЧАННЯ ЛІСІВНИКІВ І ПОЖЕЖНИКІВ У СОКИРЯНСЬКОМУ ЛІСГОСПІ

Piccy.info - Free Image Hosting
Задля злагоджених і впорядкованих дій під час гасіння пожеж у лісових масивах, вчора, 17 квітня, були проведенні спільні навчання пожежної команди ДП«Сокирянський лісгосп» та пожежно-рятувальної частини №10 м.Сокиряни. Навчання складалися з двох етапів.
Перший етап – це теоретичні навчання щодо необхідних дій у надзвичайних ситуаціях та пожежах. Другий етап складався з пожежо-тактичного навчання. Відпрацьовувалася ситуація виникнення низової лісової пожежі внаслідок необережного поводження відпочиваючих з вогнем. Площа пожежі умовно становила 100 квадратних метрів і швидко поширювалася за рахунок сухої і вітряної погоди.
Першою на місце займання прибула пожежна команда лісгоспу і розпочала гасіння пожежі ранцевими оприскувачами, хлопушками, пожежною машиною, трактором з плугом, який відорював крайку умовної пожежі, не даючи їй можливості розповсюджуватись. Через дві хвилини прибули вогнеборці пожежно-рятувальної частини №10 м. Сокиряни.
Завдяки злагодженим діям пожежників лісгоспу та пожежно- рятувальної частини м. Сокиряни лісову пожежу ліквідували в найкоротші терміни.
Також були відпрацьовані навики по гасінню пожежі в приміщенні та на території нижнього складу Вашківецького лісопункта.
Нагадаємо, що некероване поширення вогню, яке набуває іноді стихійного характеру, завдає великих збитків лісовій галузі: за лічені хвилини зникають насадження, створені не одним поколінням лісівників.
У більшості випадків причиною лісових пожеж є поєднання антропогенного фактору з природними умовами. Недбальство та байдужість людини разом з теплою і сухою погодою сприяють виникненню і поширенню вогню. Через це великої уваги в охороні лісових насаджень потребують масиви лісу, розміщені поблизу міст та сіл.
Задля недопущення випадків займання лісових ділянок на підприємстві створена пожежна дружина, яка постійно перебуває у готовності до виїзду. Щороку навесні силами нашого лісгососпу створюють мінералізовані смуги, здійснюють догляд за смугами та розривами, створеними раніше.
Спільно з місцевими радами розроблено оперативно-мобілізаційні плани на випадок виникнення великих лісових пожеж.

 

 

І. Бабій, інженер з охорони праці ДП «Сокирянське ЛГ»