тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

16.04.2018

 

Працівники ДП «Сокирянське лісове господарство підготували якісний посадковий матеріал для вирощування майбутніх лісів

Piccy.info - Free Image Hosting
Незважаючи на складні погодні умови, завдяки працівникам лісової галузі акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» проходить як завжди на висоті. Захід зібрав чимало людей. До створення лісових насаджень долучилось багато небайдужих, охоче підтримали ініціативу органи місцевої влади, молодь та діти. Але найбільшу частку професійності внесли, зрозуміло, лісівники.
Лісівники Сокирянщини та Кельменеччини розпочали заходи у рамках лісокультурної кампанії. Ще восени минулого року було підготовлено ґрунт для садіння лісу на частині ділянок, що дозволило оперативно приступити для посадки сіянців. Навесні ж перші роботи стартували на трьох лісових розсадниках лісгоспу, один з яких Іванівецький – базисний, тобто головний. Він є найбільшим у східній частині Чернівецької області.
Працівники ДП «Сокирянське лісове господарство» активно проводить необхідні лісокультурні роботи, підготували якісний посадковий матеріал для вирощування майбутнього лісу.
З допомогою небайдужої громадськості працівники ДП «Сокирянське лісове господарство» у рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» провели благоустрій раніше створених рекреаційних пунктів та облаштували чотири нових: у Ломачинецькому, Сокирянському, Романківецькому та Кельменецькому лісництвах. А також встановили додаткові сміттєзабірники у місцях масового відпочинку людей у лісах, впорядкували джерела, колодязі, місця почесних поховань у лісах.
Головним результатом акції на Сокирянщині є те, що в районі за період акції висадять 102 тисячі молодих дерев! І всі вони були вирощені в розсадниках ДП «Сокирянське ЛГ». Частина дерев вже висаджена, а робота триває постійно.
В цілому акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» викликала широкий позитивний резонанс в суспільстві, лісівники ще раз нагадали про те, що ліс – дійсно національне багатство землі і ми його повинні зберегти ы примножити для майбутніх поколінь.
А тим часом, завдячуючи весняній погоді, лісокультурна кампанія вДП «Сокирянське лісове господарство» зараз у самому розпалі, висаджено 23 га лісових культу з запланованих 32,7 га, а також створено нових насаджень 2,3 га. Як і кожного року учнівська молодь, представники громадськості приймають безпосередньо участь у створенні лісових насаджень, долучаються до нелегкої праці лісівників. Ліс не лише дає життя, а й пише його історію. Треба тільки вміти вслухатись у своєрідну симфонію шуму дерев, і вона багато про що розповість.
В рамках акції«Майбутнє лісу у твоїх руках» також було встановлено 100 сміттєзабірників, створено 3 місця відпочинку, упорядковано контори лісництв, лісгоспу, прилеглих до них територій, проведений благоустрій 3,5 га прибудинкових територій, розчищено 7 криниці.
Лісівниками було очищено від сміття 8 км берегів водойм і дві пам’ятки історії та культури. Сподіваємось, що з проведенням таких заходів не лише збільшаться площі лісів, але підвищиться екологічна свідомість та обізнаність про ліс і лісову галузь у нашого підростаючого покоління. І тому наші задуми щодо залучення саме до практичної природоохоронної роботи підлітків має велике значення як для сьогодення, так і для майбутнього.

 

Тетяна Маковійчук, інженер лісових культур, ДП «Сокирянське лісове господарство»