тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.04.2018

 

Учнівське лісництво «Мрія» Куликівського НВК Герцаївського району – найкраще на Буковині

Piccy.info - Free Image Hosting
Чернівецьке обласне управлінням лісового та мисливського господарства традиційно виступило співорганізатором обласного етапу ХІІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти, який відбувся нещодавно на базі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.
Від імені лісівників у його проведенні взяли участь головний спеціаліст ЧОУЛМГ Тарас Собко та інженер лісових культур ДП «Сторожинецьке ЛГ», асистент кафедри ботаніки, кандидат сільськогосподарських наук Вадим Яковишин.
Також серед організаторів зльоту учнівських лісництв – Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спільно з кафедрою ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ.
Загалом у заході взяли участь понад 40 учасників: члени учнівських лісництв, вихованці гуртків «Юні лісівники», «Лісівники-дендрологи», науковці та педагоги, фахівці лісового господарства.
«Діяльність учнівських лісництв – це серйозна практична робота з вирощування лісу, догляду за ним, збереженню, вивченню його законів, а також участь у конкурсах, можливість презентувати свої науково-дослідницькі та практичні здобутки», – наголосив завідувач кафедри, доктор біологічних наук, професор Ілля Чорней.
У рамках зльоту учні презентували досягнення своїх шкільних лісництв, доповідали про результати науково-дослідних робіт, ділились досвідом вирощування лісових перспективних порід із застосуванням новітніх технологій, використання ефективних форм співпраці з лісгоспами краю.
«Наукові роботи представили 10 шкільних лісництв з 14, що брали участь у зльоті. Їхній рівень засвідчує, що учнівська молодь отримує ґрунтовні знання з основ вирощування лісових культур, має солідний рівень наукового дослідництва, який щороку зростає», – розповів Вадим Яковишин, який працював у журі наукової секції разом з колишнім начальником ЧОУЛМГ Анатолієм Ковальським та професором Іллею Чорнеєм.
Серед науково-дослідних робіт були відмічені роботи юних лісівників: Парайка Миколи, вихованця гуртка «Юні лісівники-дендрологи» ЕНЦДЮ на базі Горішньошерівецької школи Заставнівського району – «Вплив червоного дуба на рослинність»; Маєвської Анастасії, вихованки гуртка «Юний лісівник» Кіцманського БТДЮ на базі Стрілецькокутської школи – «Динаміка приросту бука лісового в Ревнянському лісництві»; Зозуляк Катерини, вихованки учнівського лісництва «Лісова казка» Полянського НВК Клішковецької ОТГ – «Сучасний стан та перспективи розвитку насаджень горіха волоського в умовах Клішківського лісництва»; Тодеряна Олексія, вихованця учнівського лісництва «Мрія» Куликівського НВК Герцаївського району – «Фітопатологія бучин Тарнавського лісництва».
В загальнокомандних змаганнях, за загальною сумою балів в усіх номінаціях, гран-прі отримало учнівське лісництво «Мрія» Куликівського НВК Герцаївського району, яким опікується Тарнавське лісництво ДП «Чернівецький лісгосп», де лісничим Валерій Санавчан.
У вересні цього року його вихованці представлятимуть область на фінальному етапі Всеукраїнського зльоту у Сумах.

 

Прес-служба ЧОУЛМГ