тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

03.04.2018

 

Сміття вбиває ліс

 

Зійшов сніг, і наші ліси постали перед нами у непривабливому вигляді. Стихійні сміттєзвалища в навколишніх лісах свідчать, що є такі газди, відпочивальники, туристи, які не бажають дотримуватися норм цивілізованого поводження з відходами.
Забруднення лісів – проблема, з якою боротися стає дедалі важче.
Незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони Берегометського державного лісомисливського господарства про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, громадяни продовжують вивозити сміття та всілякий непотріб у лісові масиви, полезахисні лісові смуги.
Залишене в лісах сміття завдає серйозної шкоди лісам, зокрема птахам та диким тваринам.
Лісівники нашого підприємства намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку громадян в лісі. З року в рік щовесни вони прибирають навколишні території, адже довкілля має бути чистим та зеленим. У наших лісництвах вздовж автодоріг обладнано спеціальні місця для відпочинку зі столами, лавицями, місцями для вогнища та контейнерами для збору сміття.
Слід пам’ятати, що згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Засмічення лісів відходами" передбачено накладення штрафу, який збільшується з 5-10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 25-50 мінімумів. Для чиновників збільшили штраф за сміття у лісі з 10-25 до 50-100 мінімумів. А порушники правил пожежної безпеки в лісах заплатять штраф, що становить 5-15 мінімумів неоподатковуваних доходів (раніше він становив 1-3 неоподатковуваних мінімуми).
Гірше, коли через необережне поводження з вогнем може виникнути лісова пожежа. Якщо, не дай, Боже, таке трапилось, штраф зростає до 15-50 мінімумів, а чиновники у такому випадку сплатять до 35-60 мінімумів. Тому велике прохання буде обережним з вогнем у лісі, берегти усе живе в ньому та не нищити зелені насадження.

 

Прес-служба Берегометського ДЛМГ