тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

03.04.2018

 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПТАХІВ

сокирянські лісівники разом зі школярами відзначили розвішуванням шпаківень

 

Piccy.info - Free Image Hosting
Вчора, 1 квітня, у світі відзначали Міжнародний день птахів. Щорічно лісівники ДП «Сокирянське лісове господарство» разом із школярами вивішують шпаківні в лісах Сокирянщини.
Не забули про птахів і нинішньої весни. До працівників лісового господарства долучились школярі Романківецької гімназії ім. Костянтина Поповича, які взяли активну участь у виготовленні шпаківень. Поки діти майстрували пташине житло, лісничий Романківецького лісництва Микола Павлович Дущак (на фото) розповідав їм багато нового та цікавого про життя птахів нашого краю, особливості їхнього поширення, гніздування.
Отак разом лісівники зі школярами виготовили понад 150 шпаківень, дотримуючись загальних стандартів та використовуючи екологічні, нефарбовані матеріали з шорсткістю з внутрішньої сторони. Також разом розміщували пташині будинки в лісі – в захищеному місці, на висоті 4-5 метрів на схід від дерева. До всього, це один з ефективних біологічних заходів боротьби зі шкідниками лісу, тому що один шпак за весняний період може знешкодити 8 тисяч хрущів.
Життя більшості птахів пов’язане з лісом. Тут їм краще ховатися від ворогів, достатньо корму. Живляться комахами, насінням деревних і кущових рослин, розкльовують шишки, сухі плоди, роздовбують кору в пошуках їжі. У лісових птахів відносно короткі крила.
Пташиний світ у лісах не скрізь однаковий. У хвойних водяться глухарі, шишкарі, у мішаних – голуби, дрімлюги, дятли. У монокультурах з деревами однієї породи немає тієї різноманітності птахів, яка характерна для лісів з різними породами дерев.
Штучні гніздівлі особливо потрібні в молодих насадженнях, де ще мало птахів, а комахи-шкідники пригнічують ріст молодих дерев.

 

Тетяна Маковійчук, інженер лісових культур ДП «Сокирянське лісове господарство»