тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

23.03.2018

 

Боротьба з браконьєрством в ДП «Сокирянське лісове господарство»

 

Вчора, 22 березня 2018 року, при проведенні рейду мисливськими угіддями провідним міжрайонним мисливствознавцем ДП «Сокирянське лісове господарство», працівниками поліції та районного осередку УТМР в урочищі «Середній став», поблизу с. Вітрянка Сокирянського району, було затримано мешканця цього села 1980 року народження, який знаходився у держлісфонді з розчихленною та зарядженою мисливською рушницею та мав намір провести полювання.
Порушника затримали, було складено протокол про порушення ним правил полювання, а працівники національної поліції Сокирянського ВП вилучили зброю та боєприпаси.
Зазначимо, що мисливське господарство - одна з найбільш прибуткових сфер державного бізнесу розвинених країн. Перед єгерями, які працюють у таких господарствах у Європі, стоїть завдання ефективно збалансувати приріст тварин. Таким чином, процвітання цього виду діяльності залежить від двох основних чинників: видачі ліцензій на відстріл тварин та їх чіткого лімітування.
Саме тому в розвинених країнах браконьєрство вважається серйозним злочином, який порушує хиткий баланс між мисливським добуванням дичини і охороною довкілля.
На жаль, в Україні незаконний відстріл диких тварин досі вважається незначними правопорушенням. Це призвело до того, що сьогодні наша держава зазнає величезної шкоди від браконьєрства. Воно є протизаконним, оскільки закон передбачає охорону довкілля. Від браконьєрства страждають не лише тварини. Величезних збитків зазнає держава та державні лісокористувачі, які вкладають у розведення флори і фауни великі гроші. Закинути в річку гранату, з автомата розстріляти стадо диких кіз – це для браконьєрів річ звичайна, яка не потребує великих затрат часу і сил. А у лісівників відновлення господарства забирає кілька років кропіткої праці.

 

Прес-служба ДП «Сокирянське ЛГ»