тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

20.03.2018

 

Хотинський держлісгосп звітує про роботу

 

Piccy.info - Free Image Hosting
Минулий 2017 рік для ДП «Хотинське лісове господарство» в цілому був успішним. Працівники державного лісогосподарського підприємства сумлінно працювали на благо країни та розвиток лісового господарства.
В результаті змогли наростити обсяги виробництва та реалізації продукції, підняти заробітну плату, провести капітальні ремонти приміщень та техніки.
Чистий прибуток від усієї діяльності підприємства склав 1003 тис. грн. Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні та відсутність бюджетного фінансування лісової галузі, в 2017 році нашим колективом виконані всі заплановані об’єми лісогосподарських заходів, зокрема з ведення лісокультурної справи, з охорони і захисту лісу.
На площі 748 га проведено рубки формування і оздоровлення лісів, в тому числі рубки догляду за лісом на площі 635 га, з них за молодняками на площі – 281 га, на що витрачено значні кошти, а саме 2 727 тис. грн. Санітарні рубки проведені на площі 105 га.
Площа рубок головного користування склала 123 га.
Заготовлено від усіх видів рубок 37687 м3 ліквідної деревини, з них: від рубок головного користування 23242 м3 , рубок формування і оздоровлення лісів -14445 м3.
Всі суцільні зруби підлягають обов’язковому відновленню. Так, в 2017 році лісовідновлення проведено на площі 90,8 га, в тому числі посадкою лісових культур на площі 8,9 га, висіванням насіння – на площі 42,5 га та природнім поновленням на площі 39,4га.
Для відновлення лісів в 2017 році зібрано 3138 кг лісового насіння, в тому числі дуба звичайного 3085 кг для вирощування посадкового матеріалу на власних лісових розсадниках. Також в минулому році вирощено 120 тис. шт. посадкового матеріалу.
Всього в 2017 році на ведення лісового і мисливського господарства витрачено 10 298 тис. грн. власних коштів, з них 532 тис. грн на ведення мисливського господарства.
Виконані всі заплановані санітарно-оздоровчі заходи в повному обсязі і з належною якістю робіт. Працівниками державної лісової охорони посилено охорону лісу в пожежонебепезпечний період та не допущено жодної пожежі в лісових масивах.
Під час профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж влаштовано 20 км мінералізованих смуг, проведено 30 км доглядів за мінсмугами, перекрито 61 дорогу, виставлено додатково 36 штук наглядної агітації, проведено 2 виступи у засобах масової інформації та проведена 83 лекції та бесіди.
Згідно наказу Чернівецького ОУЛМГ створена рейдова бригада швидкого реагування з виявлення та попередження лісопорушень, за якою закріплений автомобіль «Нива», обладнаний розпізнавальними знаками та спеціальними сигналами. Постійно проводяться рейди, роз’яснювальна робота з місцевим населенням. У 2017 році проведено 118 рейдів рейдовими бригадами, складено 4 протоколи за порушення правил полювання.
Розпочато роботу над оформленням права постійного користування на земельні ділянки лісгоспу.
Ліси ДП «Хотинське лісове господарство» сертифіковані за схемою FSC (Forest Stewardship Council – Лісова Наглядова Рада). Підприємство отримало сертифікат відповідності SGS-FM/COC-010500 в липні 2015 року. Процес лісової сертифікації неперервний у часі та не завершується отриманням сертифікату, щороку підприємство повинно підтверджувати відповідність міжнародним стандартам.
В листопаді 2017 року акредитованим органом сертифікації лісів, Львівським відділенням міжнародної компанії SGS, був проведений третій наглядовий аудит. Під час проведення наглядового аудиту підприємство довело відповідність ведення лісового господарства міжнародним вимогам та стандартам, а за результатами аудиту ліси підприємства надалі залишаються сертифікованими.
На підприємстві з 2013 року повністю впроваджений та функціонує електронний облік деревини. Починаючи з 2016 року, повністю автоматизований бухгалтерський облік та поєднаний з електронним обліком деревини, що дає змогу ефективно і якісно обліковувати і контролювати всі виробничі процеси.
Фінансово- господарські показники роботи лісгоспу за минулий 2017 рік показують стабільну роботу підприємства. Так, обсяг реалізованої продукції у 2017 році зріс на 19,4% у порівнянні з попереднім роком і склав 42 810 тис.грн проти 35855 тис.грн – у 2016 р. Значно зменшився обсяг реалізованої продукції на експорт. У 2016році було реалізовано експортної продукції на суму 13736 тис.грн, а в 2017- лише – на 5320 тис.грн. Це пояснюється збільшенням попиту та цін на нашу продукцію на внутрішньому ринку.
В нинішніх реаліях надходження твердої валюти на рахунки підприємства є запорукою його успішного існування. Тому дуже важливим є нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції, яка б користувалася попитом на зарубіжних ринках.
Мораторій на експорт необробленої лісопродукції змушує збільшувати обсяги промислового виробництва. У минулому році колективами лісо- промислового цеху та цехів лісництв вироблено продукції деревообробки на суму 16 684 тис.грн .
Зросла в минулому році і продуктивність праці. Так, у 2017 році обсяг виробленої продукції на 1 працівника склав 231,1 тис. грн, проти 175,2 тис. грн у 2016. Ріст продуктивності праці склав 131,9%.
Основним завданням, що стоїть перед керівництвом лісгоспу, є забезпечення достойної оплати праці наших працівників, оскільки оплата праці нерозривно пов’язана із її продуктивністю. У 2017 р. було два етапи підвищення заробітної плати. В цілому тарифні ставки та оклади зросли на 32,4%. Середньомісячна заробітна плата працівника нашого підприємства в минулому році склала 8522 грн. З 1 січня 2018 року відбулося чергове підвищення тарифних ставок та посадових окладів працівників – на 15%. На сьогоднішній день середньомісячна зарплата працівника ДП «Хотинський лісгосп» складає 9489 грн.
Працівникам вчасно і в повному обсязі виплачувалися всі належні виплати, було відновлено виплату винагороди за вислугу років майстрам лісу, вперше за останні роки всім працівникам, що йшли у відпустку було виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення, збільшено розмір виробничих премій з 50% до 100% При досягненні пенсійного віку та до ювілейних дат виплачувалися одноразові допомоги згідно колективного договору.
Паливна норма була виписана всім працівникам, які звернулися за нею, по цінах згідно колективного договору. Також на виконання умов колективного договору відповідно поданих заяв виписувалися будівельний ліс та пиловник по пільгових цінах. Всім бажаючим виділялися земельні ділянки для городництва, сінокоси. По мірі необхідності і згідно нормативів робітники забезпечувались спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. На придбання спецодягу в минулому році було витрачено 110,2 тис.грн.
Працівникам лісової охорони було придбано новий формений одяг.
Не менш важливим для кожного з працівників є наявність нормальних умов праці. Для покращення умов праці наших людей було проведено капітальні ремонти побутових приміщень цеху переробки, контор Клішківецького, Колінківецького, Рухотинського лісництв, Клішківського ЛПЦ та апарату управління. Розпочато ремонт контори Хотинського лісництва та облаштування рекреаційних об»єктів урочища «Кам»яний яр». На проведення ремонтів даних приміщень у 2015-2017 роках було витрачено 2 051 тис.грн. Значно зросли капітальні інвестиції у виробництво. У 2017 році проведено модернізацію будівлі ремонтно- технічної майстерні, яка коштувала 718 тис.грн та модернізацію системи опалення апарату управління вартістю 216 тис.грн. Було придбано трелювальну лебідку, трактор МТЗ-82.1 та автомобіль «Нива-Шевроле».
Загальна сума капітальних інвестицій склала 2144,0 тис.грн.
Значної уваги приділено покращенню стану лісових доріг. На їх утримання та ремонт в минулому році було витрачено 1303,8 тис. грн. Загальна протяжність капітально відремонтованих лісових доріг – 12 км. На поточні та капітальні ремонти авто-тракторного парку та іншого обладання було витрачено 1346 тис. грн.
Відповідно до росту фінансово-господарських показників та росту заробітної плати збільшились і надходження до бюджетів всіх рівнів. У поточному році було сплачено податків у сумі 9 534 тис.грн до державного та 5 763 тис.грн до місцевого бюджетів , що на 4 052 тис.грн більше ніж у 2016 р. Зокрема, 1 807 тис.грн було перераховано рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. Надходження єдиного соціального внеску склали 4 976 тис.грн проти 3 602 тис.грн у 2016 році. ДП «Хотинське лісове господарство» є одним із бюджетоутворюючих підприємств району.
У вирішення інших проблем, що стали перед нашою державою в останній час, ДП «Хотинський лісгосп» намагається внести свій посильний вклад. Працевлаштовано кілька учасників АТО, надано допомогу у забезпеченні твердим паливом сімей учасників АТО та малозабезпечених жителів району. Проводиться активна співпраця з волонтерами, надаємо посильну допомогу у забезпеченні продуктами харчування, паливом, ремонті техніки і т.д.
На рахунку працівників нашого підприємства немало добрих, суспільно важливих справ. В зв’язку із відсутністю фінансування з державного бюджету витрат лісогосподарської діяльності колеги із східних та південних областей опинилися у скруті. Наші працівники не залишилися осторонь біди і вже третій рік перераховують частину свого заробітку для виплати заробітної плати лісівників південно-східного регіону. В минулому році було спільно перераховано 305,2 тис. грн, а цього року вже 80,0 тис. грн.
Поруч з успіхами в роботі є і багато невирішених проблем. Зокрема, маємо випадки незаконних рубок, порушення правил полювання, засмічення лісів, порушення правил пожежної безпеки на території держлісфонду підприємства. Враховуючи значну площу лісових масивів, доволі важко боротися з вищевказаними проблемами. Проте працівники лісової охорони сумлінно виконують покладені на них службові обов'язки.
В 2017 році виявлено 2 випадки незаконної рубки, загальною кубомасою 3,9м3, сума шкоди нанесена лісовому господарству склала 28,6 тис.грн., добровільно відшкодовано лише 5,7 тис.грн. Матеріали по даному правопорушенню передано в правоохоронні органи. Так що, працівникам лісової охорони потрібно посилити роботу по охороні лісу і в подальшому не допускати подібних випадків.

 

Іван ВІЛЯНСЬКИЙ, директор ДП «Хотинське ЛГ»