тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.03.2018

 

У ДП «Сторожинецький лісгосп» провели позапланове навчання та перевірку знань з питань охорони праці серед лісорубів VI розряду

 

«Робота у лісовому господарстві належить до найбільш травмонебезпечних з-поміж усіх галузей. А робота звалювальника лісу – найнебезпечніша серед усіх лісівничих спеціальностей.
Тому на нашому лісогосподарському підприємстві велику увагу приділяємо дотриманню вимог виробничої безпеки саме при проведенні лісозаготівлі», – зазначає головний спеціаліст з охорони праці Сторожинецького лісгоспу Іван Лазоренко.
На семінарі були присутні 61 працівник лісгоспу – лісоруби VI розряду з усіх 10 лісництв, що входять до складу ДП «Сторожинецьке ЛГ». Усі учасники семінар-наради прийшли у спецодязі. Вони уважно слухали доповідачів і були небайдужими при обговоренні проблемних питань.
Правила безпеки лісорубам, способи і прийоми безпечного виконання робіт докладно пояснив у доповіді на конкретних прикладах з використанням ілюстративного матеріалу Віталій Слюсарчук – викладач, завідувач денним відділенням Сторожинецького лісового коледжу. Нормативи з охорони праці лісорубів Віталій Васильович досконало знає не тільки теоретично. Нагадаємо, що минулого року на Всеукраїнських змаганнях вальників лісу, які відбулися у Київській області на базі ДП «Тетерівське лісове господарство», він виборов почесне ІІ місце серед 34 учасників – кращих представників професії.
«Звалювання дерев – це роботи підвищеної небезпеки, – наголосив у доповіді Віталій Слюсарчук. – Тому неухильне дотримання норм охорони праці є обов’язком лісорубів».
Змістовним і повчальним був також виступ Андрія Васильовича Костіна – представника німецької компанії «Штіль», добре знаного працівниками лісового господарства Буковини. Говорили про бензопили «Штіль»: які мастильні матеріали слід використовувати, як перевірити роботу запалювальної свічі. Приділили увагу також іншим засобам індивідуального захисту.
«Головне в охороні праці – захистити лісоруба надійною технікою, бо надійність і безпека – це тотожні поняття», – зауважує Андрій Костін.
Виступив перед лісорубами і директор підприємства Ігор Іванович Беленчук.
«Усім вам щиро вдячний за вашу працю, – сказав Ігор Іванович. – Ви, шановні працівники лісорубних бригад, виконуєте основну роботу, від якої залежить подальша діяльність усіх складових нашого виробництва. Стараємося забезпечити вас не просто усім необхідним, а усім необхідним найвищої якості, а отже найвищого ступеня безпеки. Закупили спецодяг, каски із захистом очей та вух, інші засоби індивідуального захисту. Ваше завдання – це носити і використовувати під час роботи. Якщо вам щось потрібно – кажіть одразу».
Керівник підприємства наголосив на вимозі беззаперечного виконання на лісосіках правил охорони праці і безпеки виробництва.
«Ви зараз працюєте з буком. Це дуже важка робота, бо бук при рубці непередбачуваний. Закликаю вас бути дуже уважними. Адже ваше основне завдання – не зрубати дерево. Ваше основне завдання – повернутися здоровими і неушкодженими додому, де на вас чекають ваші рідні, ваші діти. Тому охорона праці – на першому місці», – наголосив Ігор Беленчук.
Присутні на семінар-нараді відмітили високий рівень його підготовки і проведення.
«На сьогодні Сторожинецький лісгосп один з найкращих щодо організації безпеки виробництва. Це видно з оснащення, зокрема, лісорубних бригад інструментом і спецодягом, з відношення співробітників підприємства до охорони праці, з організації роботи спецкласу з охорони праці, а також з прагнення керівництва лісгоспу якомога краще захистити своїх працівників, – висловив думку Дмитро Антонович Косташек, страховий експерт Сторожинецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області.
«У наших планах – провести такі семінар наради у інших держлісгоспах області. На черзі – Хотинський держлісгосп», – сказав присутній на заході Анатолій Головатий, головний спеціаліст з охорони праці Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ