тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

12.03.2018

 

Ліс починається з насінини

 

Діяльність державних підприємств лісової галузі спрямована не тільки на заготівлю деревини. Лісгоспи займаються лісовідновленням та залісненням зрубів, непридатних сільськогосподарських земель, а також заготівлею лісового насіння та вирощуванням сіянців.
Добування насіння з шишок – трудомісткий процес, як і заготівля шишок. В минулому році заготівлею шишок ялини європейської займалися лісівники наших гірських лісництв - Фальківського, Чемернарського, Гірсько-Кутського, Долішньо-Шепітського та Лопушнянського. Вони доклали чимало зусиль для заготівлі насіння, адже з 1 кг шишок можна отримати 2 грами насінин.
Зібрати шишки - це лише перший крок до отримання насіння, готового до висівання. Шишки після збору необхідно висушити в шишкосушарці.
Ще в 70-х роках таку шишкосушарку спорудили у Лопушнянському лісництві, бо тодішнє керівництво добре розуміло, що для «хвойного» лісового господарства це відчутна економія. Зараз висушуванням насіння займаються сумлінні трудівниці Лопушнянського лісництва Інна Мотовилець та Мирослава Косован, Ольга Стратій. Робітниці згори завантажують шишки у 4 барабани по 80-120 кг кожен. Через кожну годину барабани прокручують. Сушать партію шишок протягом доби. Для підтримки необхідного теплового режиму встановлена спеціальна піч, що тримає температуру не більше 40 градусів. Опалюють приміщення дровами та отриманими від переробки шишками.
Готове насіння обезкрилюють, очищають від домішок і відправляють у Закарпатську лісонасіннєву лабораторію для визначення кондиційності та класу якості. Сумлінні трудівниці уже переробили 3600 кг шишок ялини європейської та отримали 72 кг насіння. З нього ростимуть сіянці, а з них згодом створюватиметься майбутній ліс. Формування запасів якісного насіння – важливий етап роботи лісівників, адже ліс починається з насінини.

 

Прес-служба Берегометського ДЛМГ.