тел/факс (0372) 54-07-55


ЧЕРНІВЕЦЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


НОВИНИ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

05.02.2018

 

Державна лісова охорона держлісгоспів Буковини з початку 2018 року провела 97 рейдів з охорони державного мисливського фонду, складено 16 протоколів про правопорушення

 

На виконання рішення колегії Держлісагентства України, наказів Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства щодо посилення охорони державного мисливського фонду, боротьби з браконьєрством, на Буковині з початку 2018 року (станом на 5 лютого) силами державної лісової охорони державних лісогосподарських підприємств області проведено 97 рейдів з охорони державного мисливського фонду.
В результаті складено 14 протоколів державною лісовою охороною та один протокол користувачем мисливських угідь – громадською організацією УТМР за ч.1 ст. 85 «Правопорушення правил використання об’єктів тваринного світу» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Окрім того ще два протоколи за ч. 2 ст. 85 цього ж Кодексу (незаконно добута або поранена тварина) направлено до суду.
«До адміністративної відповідальності притягнуто 15 осіб державною лісовою охороною, один правопорушник за фактом браконьєрства притягнутий до відповідальності за рішенням суду, ще одна справа наразі знаходиться у судовому розгляді. Накладено 15 штрафів у розмірі 6 тисяч 936 грн. Основні порушення – полювання та використання зброї без відповідного дозволу, на заборонених для добування тварин, у заборонених місцях та у заборонений час, допуск собак у мисливські угіддя», – зазначає головний спеціаліст відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького ОУЛМГ Василь ГАВ’ЮК.
Так, районний мисливствознавець ДП «Чернівецький лісгосп» виявив факт браконьєрства і склав протокол на приватну особу – мешканця Герцаївського району за незаконне добування дикого кабана. Справу, складену на підставі матеріалів, зібраних спеціалістами районного відділення Національної поліції, передано до суду. Суд виніс рішення притягнути правопорушника до адмінвідповідальності і призначити йому стягнення у вигляді штрафу у 1020 грн з конфіскацією незаконного добутої тварини, хоча і без конфіскації рушниці.
За цим випадком Герцаївська районна організація УТМР окремо буде подавати ще й свій цивільний позов на браконьєра на відшкодування завданої державі майнової шкоди у сумі 40 тисяч гривень за втрачену тварину при незаконному полюванні.
«При кожному лісогосподарському підприємстві області створені і діють рейдові бригади з охорони державного мисливського фонду, очолювані головними лісничими і головними мисливствознавцями держлісгоспів. До складу бригад увійшли інженери лісових відділів, майстри лісу із залученням працівників правоохоронних органів, користувачів мисливських угідь, громадських мисливських інспекторів та представників ЗМІ. Рейдами охоплена вся територія мисливських угідь області», – наголосив Василь ГАВ’ЮК.
ДОВІДКОВО
У 2017 році співробітники державної лісової охорони державних лісогосподарських підприємств та Чернівецького обласного управління лісового господарства склали 41 протокол про адміністративні правопорушення, притягнули до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у галузі мисливського господарства і полювання 41 особу.
На правопорушників накладено адміністративні стягнення у вигляді трьох попереджень та 38 штрафів у розмірі 19,3 тис грн. З них 17 тис 271 грн сплачено добровільно.

 

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ